ZAČÍNÁ ROLLO LIGA 2014!

O víkendu 17.- 18. května začíná v Moravské Třebové jubilejní 40. ročník nejstarší koloběžkové soutěže na světě ROLLO LIGY ČR 2014!
A zdá se, že jubileum bude oslaveno rekordními účastmi na závodech. Letošní rok ještě zvyšuje vlnu zájmu o koloběžkový sport.
Na start závodů v Moravské Třebové, sobota dlouhý závod na 30 km, neděle rychlostí na 8 km, se postaví přes 100 koloběžkářů!
Vyvrcholením sezóny pak bude Mistrovství světa na koloběžkách v Plzni 29. – 31 srpna 2014.
Na první kolo české mistrovské soutěže Rollo ligy, jednou i plzeňští koloběžkáři PSP – Klubu koloběhu Plzeň. Zkušení závodníci Provod, Cvalín, Pešta a spol. doplněni o mladého dravce, čerstvého maturanta, Marka Kadlece se i letos pokusí prodloužit vítěznou éru klubu, která trvá neuvěřitelných 15 let.
Od roku 1999 vítězí závodníci PSP – Klubu koloběhu Plzeň v individuální soutěži mužů a družstev.
„ Je to krásná a pro nás co jsme u toho od úplného začátku i trochu dlouhá doba, ovšem stále krásná a podnětná i letos se pokusíme šňůru vítězství prodloužit. V krátkých závodech a sprintech předpokládáme, že boj o první místa převezme Marek Kadlec, v dlouhých závodech pak dál bude o vítězství bojovat Láďa Provod. Koloběžkový sport je aktuálně na velké vlně zájmu a díky domácímu Mistrovství světa se v pelotonu objeví mnoho mladých a talentovaných sportovců z řad atletů a jiných sportů, kteří zatím s koloběžkami jen koketovali. Těšíme se na parádní závody a naše testování ukazuje, že jsme úspěšně zachytli aktuální trend přechodu na koloběžky s oběma velkými silničními koly 28 palců. A naše klubové PSP koloběžky budou stejně jako v minulých letech pomáhat k výborným výsledkům.“ dodává k zahájení soutěže předseda KK Plzeň – Petr Pešta.