Ostrá závodní koloběžková sezóna začíná v Plzni již tento víkend

V sobotu 17. dubna začne v pořadatelské režii nejúspěšnějšího koloběžkového klubu posledních let – Klubu koloběhu Plzeň koloběžková sezóna roku 2004. Plzeňští koloběžkáři po vydařeném závodu pro širokou veřejnost na náměstí Republiky 1 .dubna při Apriliádě, kde koloběžku zkusilo více jak 600 účastníků, tentokrát připravují ostrý start pro “opravdové“ závodníky, první závod Českého koloběžkového poháru.
V Plzni na Doubravce na oválu SKP Plzeň změří v sobotu odpoledne od 14:00 hodin své síly česká koloběžková špička včetně nových tváří startovního pole. Na start jsou však zváni všichni zájemci o koloběžkový sport, neboť Český pohár je soutěž zejména pro široké vrstvy vyznavačů koloběžek.
Čtrnáct dní po zahájení Českého poháru koloběžek vypukne závodní koloběžková sezóna 2004 už naplno. To začíná o víkendu 24.-25. dubna v Českých Budějovicích nejvyšší domácí koloběžková soutěž, Česká Rollo liga 2004.
Pro české koloběžkáře je rok 2004 velmi významný, 30.března oslavil Český svaz koloběhu 10. výročí své právní existence a zároveň tato sezóna přináší historicky první Mistrovství světa v koloběhu. Mistrovství světa je pořádáno 4. – 5. června a hostitelskou zemí je Česká republika, konkrétně město Plzeň.
Nejen na tyto zahajovací závody koloběžkové sezóny se chystají závodníci Klub koloběhu Plzeň – Pešta s partou. Ti po loňském úspěšném tažení koloběžkovou sezónou chtějí letos stavět na zkušených závodnících společně s mladými nadějemi. „Po náročné přípravě přichází první test. Uvidíme jak jsme se připravili, obecně výkonnost stále roste, závodní pole bude vyrovnanější a bude asi dost těžké udržet dosavadní výsledky. Ostatní kluby přes zimu určitě také nezahálely.“ hodnotí vyhlídky do nadcházející sezóny vedoucí KK Plzeň Petr Pešta.
Další a podrobnější informace lze získat na tel: 777 669 820.