WORLD CHAMP. PRÓBA ve Městě Touškov se vydařila

Touskov 1

V pátek 6. června 2014 provázelo test trasy a prostředí srpnového Mistrovství světa přímo letní počasí, slunečno a 30°C.
Po celé odpoledne byl přítomen a vyhlašování nejlepších si pak mohli závodníci užít s paralympijským vítězem a mistrem světa Jirkou Ježkem, který přijel do Města Touškova z Prahy a jak jinak než na kole.
Na start dětské cyklistické akce McDonald‘s Tour se postavilo 105 dětí! Vydařené odpoledne vyvrcholilo závodem v koloběhu. A koloběžkáři překvapili sebe i pořadatele velkou účastí, neboť na startu se sešla celá šedesátka závodníků, což v pátek odpoledne nikdo nečekal!
Pravda koloběžku si bylo možné zapůjčit těsně před závodem, a toho využila i velká část startujících dětí, které se v zápalu závodu na kole rozhodly zkusit i závod na koloběžce, takže nakonec byly 4 samostatné závody, na úvod děti, děvčata a pak kluci, následně a závod žen a jako vyvrcholení závod mužů. Dospělých závodníků bylo celkem 36 – 15 žen a 21 mužů!
Přímo výborně dopadl i test jídelny školy a mateřské školky, kde probíhal bezchybný výdej chutných jídel, nápojů a sladkých dobrot. O 50 m v areálu TJ Sokol M. Touškov, pak budou závodníkům MS k dispozic šatny, WC a sprchy a v přiléhající restauraci točí dobré pivo i limo.
Se zástupci TJ Sokol M. Touškov, bylo na místě dohodnuta i kulturní vložka – koncert západočeské rockové kapely Greymon, které v těchto dnech piluje a chystá se nahrát hymnu koloběžkářů a Mistrovství světa 2014! A pořadatelé zvažují alternativu autobusové dopravy pro závodníky MS – na závod i zpět do 12 km vzdálené Plzně.
Další možností, kde je možné vyzkoušet atmosféru západočeských koloběžkových závodů a zažít “rozcvičku“ pořadatelského týmu MS je Zlatá koloběžka- Velká cena obce Těškov v neděli 22. června 2014.
Stupně vítězů WORLD CHAMP. PRÓBA Město Touškov 6.6. 2014
KOLOBĚŽKY KLUCI 7-12 LET
1.místo Dominik Walzer
2.místo Lukáš Syrovátka
3.místo Pavel Dolejš
KOLOBĚŽKY HOLKY 7-12 LET
1.místo Adéla Holubová
2.místo Adéla Foltýnová
3.místo Nikola Hodlová
KOLOBĚŽKY ŽENY
1.místo Martina Kadlecová
2.místo Alena Holubová
3.místo Markéta Peštová
KOLOBĚŽKY MUŽI
1.místo Marek Kadlec
2.místo Petr Pešta
3.místo Ladislav Provod