Web KK Plzeň komplet v novém

A je to tady. Dlouho očekávaný okamžik se stal skutečností. Již před několika měsíci jsme s Petrem Peštou plánovali upgrade webu KK Plzeň, který si jistě již po tolika letech nějaké to vylepšení zasloužil.
První verze webu byla spuštěna koncem roku 2004 a troufám si tvrdit, že za těch několik let fungování se stránky Klubu koloběhu Plzeň staly hodnotným zdrojem informací pro všechny, kteří se zajímají o koloběžkový sport. Tuto mou domněnku poměrně dobře podporují statistiky návštěvnosti, které se běhěm posledních dvou měsíců vyšplhaly přes 4.000 návštěvníků za měsíc. Myslím si, že to není vůbec špatné.
Potřeby na náročnější aktualizace a lepší úspořádání obsahu již tak poměrně rozsáhlého webu (v současné době 233 článků) si vyžádaly to vzít tak nějak „od začátku“. Původně to nebylo zcela v plánu, ale nakonec jsme se rozhodli i pro změnu vzhledu. Autorem grafického návrhu nového webu je pan Daniel Pospíšil, kterému tímto děkuji za trpělivost a gratuluji ke skvěle odvedené práci. Vězte, že dokončení návrhu si vyžádalo několik týdnů domlouvání, ladění a implementaci poměrně velkého množství změn, které byly v některých případech dosti radikální.
Co se týče pozadí nového webu, tak všechen obsah byl převeden do redakčního systému WordPress, který umožní komplexnější, jednodušší a svižnější aktualizace veškerého obsahu, různých příloh jako jsou dokumenty v programech Word a Excel, fotografií atd.
Z uživatelského úhlu pohledu je zde též poměrně dost změn a vylepšení. Nejradikalnější změnou však prošla sekce aktuality. Veškeré články jsou nyní kategorizovány podle zaměření do rubrik, takže si uživatel jednoduše může prohlédnout jen články z dané oblasti, například „Výlety a turistika„. Dále jsou články chronologicky řazené do archivů, což návštěvníkům webu dává možnost prohlédnout články jen za určitý rok, či daný měsíc v roce. Další novinkou je možnost přidávání komentářů přímo k jednotlivým článkům. V současné době je diskuze na webu moderovaná, nicméně pravidla zatím nejsou moc restriktivní. První komentář musí být vždy schválen administrátorem, než se tento na webu objeví, nicméně další komentáře už by měli být publikovány automaticky. Uvidíme, zda se tento způsob osvědčí. Pak jsou zde ještě další drobná vylepšení, jako například vyhledávání nebo RSS kanál po sledování posledních článků a komentářů.
Během několika následujících dní bude ještě implementován nový design do diskuzního fóra.
Jako vše na tomto světě, jistě i tento web má své mouchy, a proto v diskuzi pod tímto článkem uvítáme jakékoliv návrhy, či připomínky.
Co říci závěrem? Doufám, že nový web se bude líbit, bude dobře sloužit svému účelu a zase trochu posune klub směrem dopředu.
Webmaster KK Plzeň