Vik Petr – koloběžkář a lyžař tragicky zahynul

Petr Vik

V pondělí 25.9. 2006 podvečer dorazila velmi těžká a smutná zpráva, při jízdě na kole byl sražen 21letou řidičkou a při převozu vrtulníkem do nemocnice na následky poranění zemřel ve věku čtyřiceti let Petr Vik – člen koloběžkového JAFIDUTO Kadaň, vášnivý lyžař běžec a hlavně príma chlap a náš kamarád.
KK PLZEŇ A CELÝ ČESKÝ KOLOBĚH VYJADŘUJE RODINĚ A VŠEM BLÍZKÝM UPŘÍMNOU SOUSTRAST NAD PETROVO ODCHODEM A HODNĚ SÍLY V TĚŽKÝCH CHVÍLÍCH.
Petr přišel do koloběžkové sportu ve výrazné vlně nových borců v roce 2002 na základě lyžařských kontaktů s bratry Peštovými a L. Provodem a brzy se stal výraznou posilou Jafiduta Kadaň. Od roku 2004 se koloběžkových závodů díky partnerským problémům a velmi vážnému pracovnímu úrazu i potížemi s achilovkou výrazně neúčastnil. Vypadalo to, že vše zdárně překonal, nesčetněkrát jsem ho plného chuti do života potkal v zimě 2005/2006 při lyžařských trénincích v Krušných horách. Na koloběžkových závodech jsme ho měli možnost naposled vidět při Zlaté koloběžce Plzně 2006 ve dnech 13. – 14. května. Těžko se hledají slova, čest jeho památce…