Velikonoční soustředění skončilo úspěšně

Fotka účastníků na Velikonočním soustředění

Opět po roce, respektive opět v čas velikonoční, ve dnech 14. – 17. dubna, absolvovala equipa našich závodníků a jejich doprovodná suita koloběžkové soustředění. Tentokrát relativně blízko Plzně v oblasti obcí Žihle a Rabštejn nad Střelou v rekreačním areálu Sklárna. Znovu jsme tam nebyli sami, ale se spousty jiných sportovců, zejména orientačních běžců a my tvořili tandem s Klubem orientačních sportů Slavia VŠ Plzeň ( http://vpm.eob.cz/ ).
Měli jsme sice vytipované nějaké trasy na delší výlety, ale počasí i docela pokročilá doba k zahájení závodní sezóny dala koloběžkovým výjezdům tvrdší ráz. Žlutická pahorkatina totiž nabízí velmi těžké terény a nebylo tréninku, kdy bychom nezdolávali kopce o délce několika kilometrů a hodně často o stoupání 16 % až 18%.
Samotné tréninky probíhaly, co se týká zdraví hladce, nikdo se nezranil, ale tamní silnice nám připravily zatěžkávací zkoušku materiálu. Na každé vyjížďce nás v některém úseku komunikacích třetích tříd čekaly obrovské výtluky, ostré kamny a štěrk nebo alespoň hodně hrubý asfalt. A tak nebylo dne, kdy by nedošlo k defektu, prasklému drátu nebo i blatníku.
Na úvod, v pátek dopoledne, nás rekreační středisko Sklárna schované v hlubokých lesích ve výšce více jak 500 mn.m. přivítalo vydatným deštěm a teplotou 6°C. Nicméně od té chvíle se počasí vylepšovalo a co bylo v plánu odtrénovat, se zvládlo. Přitom jsme samozřejmě projížděli krásnou krajinou údolí řeky Střely, stoupaly strmé stupání, viděli stolovou horu Vladař i obce Žihle, Manětín, Mladotice, Rabštejn, Chýše, Jesenice, Blatno, Tis apod.
V neděli před obědem nás pak ze zažitého rytmu vytrhl orientační závod šestičlenných štafet na různých dopravních prostředcích a běhu. Takže KOLOBĚH ZAŽIL ORIENTAČNÍ PREMIÉRU! Myslím, že jsme se s mapou a nalezením kontrolních bodů docela dobře vypořádali. No a ve vítězném družstvu byli pak 2 koloběžkáři! Zahajoval dětským během Lukáš Provod, pak orienťák staré gardy pí. Beránková, třetí koloběžkový úsek Petr Pešta, bikeorienťák Achac a klasický orienťák Tomáš Rauch.
Odpoledne jsme po této závodní sprinterské vložce na cca 2km zvolili bez koloběžek a vydali se hlubokým lesem při stopovačce pro koloběžkovou omladinu i část týmu směrem do kulturně-restauračního zařízení v obci Tis. Tam si většina z nás zpravila chuť z některých méně hodnotných jídel podávaných ve Sklárně a byl z toho pěkný večírek. Nejtvrdší jedinci se vraceli za hluboké tmy
Ženy pak přežily téměř ve zdraví ranní pondělní koledování a tak jsme se po posledním těžkém tréninku a po obědě mohli spokojeně rozjet do svých domovů.
Na závěr snad upřesnění, že tohle soustřeďko absolovovalo 14 kolobkářů. Bohužel chyběl Michal Pešta se svojí přítelkyní, neboť mu účast znemožnila nemoc.