Velikonoční soustředění bylo super

Fotografie teamu z Velikonočního soustředění 2007

Jojo, je to škoda, ale je to tak, velikonoční soustředění je už za námi. Za pořadatele děkuji všem za příznivé hodnocení. A sám musím dodat, že historicky největší soustředění koloběžkářů v České republice dopadlo úspěšně, nikdo se nezranil, počasí bylo dobré a panovala výborná společenská nálada.
Bylo krásné jet v týmu až deseti mužů a pozorovat, jak v České Lípě, Doksech, Mimoni, Bělé pod Bezdězem, Dubé i jiných sídlech vzbuzujeme velký zájem i údiv. Ono, kde se to také vidí! Deset koloběžkářů v pestrobarevných dresech, se žene v kompaktním pelotonu po rovinách i více jak 30km/h, a když si přidáte jména alespoň některých účastníků: jako Cvalín, Vlášek, Gazárek, P. Pešta, Kadlec, Špinka, Legát, Klán, tak vlastně měli přihlížející možnost vidět kromě Provoda kompletní současnou českou špičku.
Jsa poučeni z roku 2005, už jsme nikde nebloudili, trasy byly jasně naplánované a mužská část výpravy najela za 4 dny více jak 200 velmi kvalitních tréninkových kilometrů.
I přes početné složení tréninkového týmu probíhaly tréninky opravdu ve vysokém tempu. V dobrém světle, vyrovnané výkonnosti s nejlepšími, se na soustředění jevili Míra Klán i Martin Kadlec a klobouk dolů před naším „hobíkem“ Pavlem Popilkou, který nám většinu tréninků stačil i dokonce zdatně sekundoval v udávání tempa a zvládl defakto celé tréninkové penzum. Ženy pak přežily v pondělní snad téměř ve zdraví i dravé velikonoční koledování a tak jsme se po obědě mohli spokojeně rozjet do svých domovů.