Ve finále dětské ligy byl dosažen nový účastnický rekord

Vyhlášení vítězů dětské ligy

V sobotu 1. září 2007 padl při finále DĚTSKÉ Mc Donald – Hervis TOUR znovu účastnický rekord, a to velkolepým způsobem. Závodu na kolech či koloběžkách se zúčastnilo 65 dětí a koloběžkového závodu pro rodiče 19 dospělých a bylo by jich ještě víc, kdyby bylo na místě více koloběžek!
Hustě obsazená startovní čára, předstartovní nervozita a napětí, rodiče udělující poslední pokyny, to byl obrázek startu každé kategorie závodu kol či koloběžek. Parádní atmosféru pěkně doplnil klaun Ronald a tak doufám, že se všem líbilo.
Závody byly vyrovnané, nejvíc asi kategorie 8 – 9 let, prostě všichni do toho bušili a když se opět vrátím k závodu rodičů, mnozí z dospělých vypadali po dojezdu vyčerpaněji než jejich ratolesti.
Výsledky závodů i celkový žebříček ligy bude později, teď jen ti nejlepší a nejvytrvalejší PLZEŇSKÉ KOLOBĚŽKOVÉ LIGY 2007:
Kategorie 6 – 7 let:
Kluci 1. a vítěz ligy Michal Provod, 2. Jan Burian, 3. Jan Hašek.
Holky: 1. a vítězka ligy Markéta Vaicová, 2. Hofmeisterová, 3. Saša Svobodová
Kategorie 8 – 9 let:
Kluci 1. a vítěz ligy Jan Skypala, 2. Dan Šverdík, 3. Adam Beránek.
Holky: 1. a vítězka ligy Petra Vaňková, 2. Andrea Tyrpaklová, 3. Markéta Štruncová
Kategorie 10 – 12 let:
Kluci 1. a vítěz ligy Marek Kadlec, 2. Lukáš Provod, 3. Lukáš Holub.
Holky: 1. a vítězka ligy Tereza Kreuzigerová, 2. Aneta Beránková, 3. Kristýna Pánková
Závěrem vítězové dospěláckého závodu: Ladislav Provod a Eva Hašková.
Na fotografii vítězové nejmladší kategorie vítěz Michal Provod, 2. Jan Burian, 3. Jan Hašek.
ZÁVODY KOLOBĚŽEK KONCEM DĚTSKÉ LIGY VŠAK JEŠTĚ NESKONČILY!
Pokud ještě chceš na podzim závodit na koloběžce, tak je tu další šance! V neděli 16. září se v Plzni na Doubravce ve Sportovním areálu SKP Rapid sport (Lopatárna) uskuteční další závod – ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ 2007. Přihlášky k závodům jsou od 9:45 až 10:10 a pak hned v 10:15 je start dětských kategorií. Koloběžky budou opět k vypůjčení! Po dětských závodech přijdou na řadu další kategorie, takže můžeš fandit nejlepším českým závodníků, kteří se pravděpodobně utkají s finskými a německými reprezentanty.