V BŘEZNU JSME JEŠTĚ TRÉNOVALI NA BĚŽKÁCH

Závěr zimy, respektive začátek jara přinesl na hory i do nížin zimu jaká nebyla od poloviny prosince do druhé poloviny ledna, kdy naopak  pršelo a byly teploty nad 0. Nečekaná situace, rozhodla o tom, že jsme změnili plány na koloběžkové výlety a rozhodli se užít zimní přípravu až do jejího konce.  Vývoj počasí nám dal za pravdu a když  od druhé poloviny března do 1. dubny lyžujete na prašanu a mažete modrý extra, co k tomu víc říct.
Nejprve jsme se zúčastnili 16. – 17. března přeloženého Karlova běhu, kdy Láďa bojovala po oba dva závody (bruslení/klasicky) na úplný špičce závodu, já pak okolo 10. – 15 místa.PP
A protože dál mrzlo a sněžilo, rozhodli jsme se vyjet ještě na jedny, závody do Krkonoš, na Horní Mísečky na MČR v běhu na lyžích s mezinárodní účastí – 86. Ročník Hančova Memoriálu a MČR veteránů ve dnech 22. – 23. března 2013. Zkrátka jeli jsme zkusit závodit na lyžích s českými reprezentanty Razýmem, Magálem, Kožíškem, Horynou a dalšími mladými borci.
Mistrovství ČR v běhu na lyžích velmi často zasahuje i do pracovních dnů a tak bylo nutné odjet z Plzně již ve čtvrtek. A v pátek ráno jsme stáli na Horních Mísečkách v -10°C větru a sněžení na suchém prašanu připraveni bojovat o co nejlepší umístění. Třetího do party nám dělal náš lyžařský parťák Ríša Šimurda.  Závod na 3 x 7 km (každý úsek 2 kola 3,5 km dlouhá) byl pekelně rychlý. Když jsem viděl, jak se zakouslý Láďa sápe v prvním kole do cílového prďáku, tak bylo jasné, že tady všichni umí pořádně lyžovat.

Lá´da to rve do cílového prďáku

Richard Šimurda – nás druhý muž udržel slušnou pozici, na čas daleko od černýho Petra a na mě jako finišmanovi bylo, abychom od vedoucí štafety Dukly Praha nedostali ani jedno kolo. Podařilo se, Aleš Razým mi sice hodně stahoval, ale když finišoval, byl jsem již v druhém kole kousek za stadionem. Výsledek naší štafety  13. místo ze 16.

Běžky jsou i o máze, což bývá občas alchymie,  tady aplikujeme urychlovače i do posledního úseku štafety!

Sobotní ráno před MČR na 50 km klasicky nás přivítalo sice sluníčkem, ale i pořádným větrem, – 13°C a na stadion od auta jsme šli zahaleni i do kapuc, v obavách jak to v týhle zimě dáme. Vítr se však uklidňoval a kolem poledne již bylo na stadionu na sluníčku krásných -4° C a ve stínu -10°C. To už jsme taky měli všichni po závodě a mohli zapózovat pro hezkou fotku.  50  km klasicky jsem jel jen já a skončil na 31. místě, což považuji, vzhledem k mé fyzičce a hodně těžkému profilu závodu za pěkný výsledek.  Láďa si splnil cíl a na 30 km klasicky se stal Mistrem ČR v kategorii veteránů 40 – 49 let.  Úspěch naší mini výpravy potvrdil 2 místem ve stejné kategorii Richard Šimurda.
I další víkend, na Velikonoce, ještě zima rozhodně nekočila, i když někteří koloběžkový borci jeli přes nepřízeň počasí koloběžkovou JARNÍ KLASIKU a dokázali to, reportáž je zde.
My se ještě rozhodli využít neskutečného zimního počasí a vyrazili na uzavření běžkařské sezóny do oblíbených Krušných hor. Lyžování už bylo volnější, žádné závody a opět modrý Swix byl na prašanu ideální mázou. Mým posledním letošním lyžováním byl rodinný výlet do legendární běžkařské  zastávky na Hřebečné „Maringotky“ na svařák, pivo a palačinku.

za tátou na prádelní šňůře – nic lepšího na tažení neexistuje! Vyzkoušeno i při vítězném závodě běžkařských hlídek K 70

O dalším víkendu to vypadalo na horách  opět jako na fotce,  ale to už jsme odpočívali, uklízeli zimní vybavení a plánovali první jarní akce na koloběžkách, zejména JARNÍ SOUTŘEDĚNÍ KOLOLOBĚŽEK 2013.