Útok na světový koloběžkový rekord na 24 hodin, "Dream team si brousí zuby"

O víkendu 14.-15.června 2003 podnikne tým špičkových závodníků pod vedením Klubu Koloběhu Plzeň pokus o vytvoření nového oficiálního světového rekordu při závodu koloběžkových družstev na 24 hodin, který bude v případě úspěchu zapsán do Guinnesovy knihy rekordů!
Tento výrazný čin českého koloběhu proběhne v Ústí nad Labem na dnes již tradičním závodě, při němž se celých 24 hodin jezdí na jediné koloběžce, kterou si družstvo maximálně šesti závodníků předává.
Současný světový rekord 568,51 km by měl být v moci „dream“ teamu, který se o to bude pokoušet. Team speciálně sestavený pro tento závod je složen prakticky jen z českých koloběžkových reprezentantů ” Družstvo je skutečně elitní, lépe asi momentálně nešlo složit: Rádi bychom překonali hranici 600 km a přidali ještě něco navíc. Máme ale docela strach z počasí, to určitě nebude pro takový cíl ideální. Taky závodní trasa by mohla být pro účely rekordu lepší, ale my rekord pokoušíme v rámci závodu, takže hlavním cílem je rekord pokořit a ustavit nový. Bude to extrémně náročné, závodníci i realizační tým si sáhne hodně na dno.” říká před závodem ”lídr” českého koloběhu Petr Pešta.
Družstvo snů tvoří L.Provod, P. Pešta, M. Pešta, K. Cvalín, J. Tlapa a R. Jisl, závodníci, kteří stojí v současné době nejvýše v tabulce České Rolo ligy. Tato prestižní koloběžková soutěž pokračuje týden po tomto pokusu o světový rekord svým třetím kolem v jihočeské části Šumavy. Ostatní závodníci včetně celé koloběžkové veřejnosti se zájmem očekávají zda a jakým způsobem zvládnou účastníci pokusu o rekord extrémní zátěž a jaké pak podají za necelých šest dnů při Rollo lize výsledky.