Úspěšný rakouský Eurocup  2022

O víkendu 27. -28. srpna 2022 proběhl u rakouského Salzburku (Hallein a okruh Salzburgring) další kolo Eurocupu 2022. A každý závodník PSP Klubu koloběhu Plzeň má umístění na stupních vítězů.  

Sobotní sprinty byly na atletickém oválu v příjemném počasí pod lehce zamlženým panoramatem štítů okolních Alp. Ve sprintech absolutně nejrychlejší čas dosáhla v ženách Kamila Peštová a v mužích Kryštof Baxa, oba závodníci PSP Klub koloběhu Plzeň!

Po pauze přišlo na řadu zajímavé štafetové představení dvou vyrovnaných českých týmů. Střídání koloběžky po 400 metrech nedávalo závodníkům prostor oddychu!  Větší vytrvalost nakonec ukázala vítězná štafety Ultimy před štafetou PSP Klub koloběhu Plzeň. 

Sobotní výsledky sprintu a štafet zde

https://www.sportt.cz/datatables/eurocup_salzburg2022

Jak v sobotu přálo počasí, tak nedělní maraton na Salzburgringu, byl bohužel podobně jako jiné závody této sezóny deštivý.  Přesto akce s inlinisty a lyžaři na kolečkových lyžích vytvořila opět jako loni pěknou atmosféru.  Nejlepší plzeňský muž v maratonu byl 4. Petr Pešta a pátý skončil  Jindřich Šmíd.

https://my.raceresult.com/201434/results#10_305AF4

Po návratu do Plzně nás čeká závěrečná příprava přihlašovacího formuláře na Závěrečné kolo Rollo ligy v Konstantinových lázních – 24- 25. září. 2022.