Klub koloběhu Plzeň PSP zažívá veleúspěšné období své existence

Chceme poděkovat vedení klubu, nezlobte se, že se trochu chlubíme, ale jsme hrdí.
Klub koloběhu Plzeň – Pešta s partou se od svého založení neustále rozvíjí a stává stále úspěšnějším. Již několikrát si jeho členové i vedení říkalo, že lepší to být nemůže, ale jejich činy tuhle úvahu stále obrací přesně naopak. Možná, že až teď právě nastala ta chvíle vrcholu a z toho jak známo vede cesta jen dolů. Nicméně přejme si, aby sestup byl velmi pomalý a Klub koloběhu Plzeň udělal ještě mnoho po koloběžkový sport.
Než budou zpracovány téměř známe klubové skutečnosti a rozveden výkonností vývoj našeho klubu v předešlých letech, chtěli bychom za členy KK Plzeň poděkovat našemu jednateli Petru Peštovi za činnost, kterou neustále vyvíjí pro rozvoj koloběžek. Veliký podíl na všech aktivitách má i jeho bratr Michal Pešta.
Zejména chceme všem čtenářům toho textu oznámit, jakých ocenění se dostalo našemu klubu a lví podíl na nich má právě náš jednatel Petr P. Za celý tým mu tímto znovu upřímně gratulujeme. A neblahopřejeme jenom my, ale gratulují i další naši příznivci, novináři, sponzoři a podobně.
Tak tedy, v sobotu 1. 3. 2003, Pešta s partou klub koloběhu Plzeň obdržel jako jediný sportovní zástupce na V.I.P. plesu našeho kraje, pořádaném Nadací 700 let města Plzně ocenění za úspěšný projekt roku 2002 a to za uspořádání Koloběžkového mistrovství Evropy 2002! Nutno podotknout, že celkem byly oceněny dva projekty!
Dále o týden později , v sobotu 8.3.2003, na dalším slavném plese našeho města, při Galavečeru plzeňského sportu získali naši nejlepší závodníci ocenění ve dvou hlavních kategoriích. Mistryně Evropy Markéty Štejrová byla vybrána mezi 10 nejlepších sportovců města Plzně roku 2002. A v družstvech pak stříbrná štafeta mužů z ME ve složení L. Provod, M. Pešta, P. Pešta byla oceněna mezi třemi nejlepšími družstvy pro rok 2002. Mezi významnými hosty plesů nechyběl, primátor, někteří významní politici, osobnosti ze sportovního a společenského života.
Jinak to už mnohým asi náš lídr psal, tohle nebyla první společenská vystoupení, ale tímto vygradovala veleúspěšná sezóna 2002. Jak píšou i zdejší noviny: „Pořadatelské výsledky Klubu koloběhu Plzeň i špičková závodní činnost přináší také společenská ocenění a akceptaci koloběhu veřejností“. Z poslední doby je dalším velmi významným počinem oficiální přijetí zástupců klubu primátorem města Plzeň a poděkování za výbornou reprezentaci města.
Jednatel Klubu koloběhu Plzeň, ale neřídí jen Plzeňský koloběh, ale vypadá, že velmi dobře stíhá i vedení Českého svazu koloběhu. Již třetím rokem je předsedou Svazu a jeho manažerský rok 2002 byl úspěšný i ze svazového pohledu. Svaz pod jeho vedením dosáhl přidružení k ČSTV a neustálá propagace koloběhu přivedla na start českých koloběžkových soutěží největší počet závodníků v historii a to nejen české ! V mnoha ohledech je náš svaz tahounem celého evropského dění a příkladem pro další země, že to s tím rozvojem koloběhu jde. Zkrátka tak jako v posledním období KK Plzeň táhne český koloběh, tak nějak podobně to vypadá i s celým svazem vůči zahraničí.
Pokud se dostaneme na výkonnostní údaje o našem klubu, tak tady jsou nejvýraznější koloběžkové závodní úspěchy do roku 2002:

Rok Závody ME a EP Rollo liga Mistrovství ČR
1999 Bez české účasti Muži:
1. Michal Pešta
3. Ladislav Provod
Ženy:
2. Helena Adamcová
Družstva:
1. PSP KK A
Nekonalo se
2000 Muži:
1. Petr Pešta (D)
3. Michal Pešta (NL)
Ženy:
2. Markéta Štejrová (D)
2. Markéta Štejrová (Fin)
Muži:
1. Petr Pešta
2. Ladislav Provod
3. Michal Pešta
Ženy:
1. Lenka Štemberová
Družstva:
1. PSP KK A
Nekonalo se
2001 Muži:
2. Petr Pešta (21 km) (CZ)
3. Ladislav Provod (CZ)
štafeta mužů 2. a 3.
Ženy:
1. Markéta Štejrová (CZ)
3. Markéta Štejrová (NL)
Muži:
1. Petr Pešta
2. Karel Cvalín
4. Ladislav Provod
5. Michal Pešta
Ženy:
1. Markéta Štejrová
Družstva:
1. PSP KK A
2. PSP KK B
Muži:
1. Michal Pešta
3. Ladislav Provod
Ženy:
2. Marie Tlapová
3. Markéta Štejrová
2002 Muži:
4. Ladislav Provod (CZ)
6. Petr Pešta (NL,CZ)
Ženy:
2×1. Markéta Štejrová (CZ)
2. Markéta Štejrová (NL)
štafeta mužů stříbrná
Muži:
1. Ladislav Provod
2. Petr Pešta
3. Michal Pešta
Ženy:
1. Markéta Štejrová
3. Martina Smitková
Družstva:
1. PSP KK A
Muži:
1. Ladislav Provod v dlouhém závodě a časovce
1. Petr Pešta v kritériu 3×
3. Michal Pešta
Ženy:
3×1. Markéta Štejrová

Kdo je PEŠTA S PARTOU – klub koloběhu Plzeň?

Od roku 1996 a pak oficiálně po založení klubu od roku 1999 táhnou plzeňské koloběžkové dění bratři Peštové. Tito nadšení koloběžkáři dokázali během několika let vybudovat silný koloběžkový tým, který koncem roku 2002 čítal již 50 členů a kolem se pohybuje stále velké množství příznivců širokého spektra. Závodní činnost vyvíjí klub na vysoké úrovni, výsledkové tabulky jsou uvedeny výše, tak ještě ohlédnutí za pořadatelskou historií.
Ihned po svém konstituování v závodní sezóně 1999 začal KK Plzeň pořádat ligové koloběžkové závody. Navázal tak na různé koloběžkové akce spontálně připravované již od roku 1996.
První uspořádaný významný závod, 1. kolo České Rollo ligy 1999 (nejvyšší soutěže ČR), měl úspěch. Pro velmi dobrou organizaci získal Klub koloběhu Plzeň příležitost pořádat v roce 2000 závod Scooter Eurocupu v Česku. Tohoto závodu se zúčastnilo 60 závodníků, mezi nimi závodníci z čtyř evropských zemí. Závod měl slušnou diváckou návštěvu, přestože se jel na okraji města Plzně. Dále klub v roce 2000 spolupořádal koloběžkový závod pro děti při Dni dětí v Plzeňské ZOO.
V roce 2001 uspořádal Klub koloběhu Plzeň historicky 1. Mistrovství Evropy v koloběhu! Tato veleúspěšná premiéra dala základ k ještě lepšímu podniku ME 2002. Ale o tom je pojednáno níže. Jinak byly uspořádány tři akce pro děti a mládež: Jarní závod, závod při ME v centru města (červen) a Podzimní koloběžka, kde závodilo 46 dětí.
Nejvýzamnější a oceňovaná akce – Mistrovství Evropy 2002 ANEB ZLATÁ KOLOBĚŽKA
ME 02 proběhlo ve dnech 21. až 23. 6. 2002. Po náročné několik měsíců trvající přípravě se podařilo upořádat divácky atraktivní sportovní akci v centru Plzně a Karlových Varů. Páteční program se uskutečnil v centru Karlových Varů. Trasa koloběžkového závodu vedla po lázeňské kolonádě a okolí hotelu Thermal, přičemž startovací i cílový prostor a otáčka do dalšího kola byla přímo před Thermalem. O titul Mistra Evropy v kriteriu pro rok 2002 na 10 km dlouhé trati bojovali závodníci z Česka, Finska, Německa, Holandska, Itálie, Rakouska, USA a Nového Zélandu, doplněni o širší domácí špičku.
V sobotu 22.3 2002 probíhalo ME v Plzni na Košutce. Kromě samotného závodu ME byla k vidění expozice koloběžek, které si mohli příchozí včetně dětí ozkoušet. Dále proběhl závod pro příchozí na jeden okruh mistrovské trati. Moderátor živě komentoval probíhající dění a u diváků panovala výborná nálada V rámci ME se jel závod na 21 km a štafet.
V neděli 23.6.2002 byl na pořadu závod v samotném srdci Plzně, náměstí Republiky, ME ve sprintu systémem vyřazovacích rozjížděk. Sprinterský závod je vždy divácky velmi atraktivní, určitě i díky dramatickým soubojům tělo na tělo na malém prostoru. Program znovu zahrnoval, koloběžkové soutěže pro děti a dospělé, opět byla expozice koloběžek a vše bylo moderováno zkušeným konferenciérem. Česká koloběžková reprezentace během mistrovství získala kompletní sadu medailí. Zásluhu na jejich zisku mají zejména závodníci pořadatelského klubu, Pešta s partou – klub koloběhu Plzeń.
V roce 2002 klub mimo Mistrovství Evropy uspořádal ještě 2 výrazné akce. První byla tzv. Europróba, upoutávající akce na nadcházející mezinárodní závod a zkouška sprintů na náměstí Republiky v rámci oslav Majáles, což bylo atraktivní.
Samozřejmě závodili i děti. Druhou akcí byla Podzimní koloběžka, při které počátkem listopadu proběhl závod dětí a hlavně novinka – premiérový závod v dospělých v koloběžkovém krosu! Závody se oprávněně těšily zájmu médií i sami aktéři byli přes špatné počasí velmi spokojeni. Prostě bahnitá trať dala závodu punc skutečného a drsného krosu.
Zkrátka každý může být hrdý, že je členem toho českého koloběžkového super klubu, momentálně možná i nejlepšího na světě. A co víc si přát do příštích sezón, než aby nás následovaly i jiné týmy a koloběh se rozrůstal. Je nám jasné, že nic netrvá věčně, že přijdou jiní, ale o tom všem to je. Tak vzhůru do další sezóny.
3,4 ……. Trhni si nohou !!!!
za členy Pešta s Partou – Klub Koloběhu Plzeň M.Š. s L.P.