Na běžkách se nám letos opravdu líbí a stále daří i na závodech

Letošní tuhá zima a v nížinách případně jen prosolené silnice a mráz nejsou vhodné k jízdě na koloběžce. A tak zůstávají zazimované a naše závodní elita stále vyznává víkendové tréninky na běžkách. Do lyžařského systému se už naplno zapojila i Lenka Štemberová, vítězka posledního ročníku Rollo ligy, i Maruška Tlapová.
Naše mužské hvězdy pak sbírají na lyžařský závodech další cenná umístění. Petr Pešta, který teď odpočívá se svalovým zraněním, zajel skvěle závod Pražského poháru v neděli 29. ledna na 20 km volně parádní třetí místo.
Láďa Provod nuceně neodpočívá, zdravotní problémy se mu vyhýbají, a tak se zúčastňuje závodů každý týden. Na bedně končí téměř pravidelně, například třetí dojel 4. února při krajském přeboru Západočeské župy na 30 km volně. A teď v neděli 12. února se zúčastnil Šumavského maratonu a na trati 42 km v kategorii mužů M2 obsadil fantastické druhé místo a v absolutním pořadí pak skončil pátý! Prostě forma jako řemen.
Šumavského maratonu se zúčastnili i naše ženy Maruška Tlapová a Lenka Štemberová. Ty sice měly ke stupňům vítězů daleko, ale 12. místo Marušky a 26. Lenky dává tušit dobrou sportovní výkonnost.