Tradiční štědrodenní vyjížďka

Na Štědrý den, v roce 2008 již po třinácté, vyrazí plzeňští koloběžkáři na projížďku po městě. Dá se říci už poměrně pěkná tradice!
Docela vzdáleně vypadá první rok 1996, kdy jsme poprvé ve čtyřech ( Petr a Michal Peštovi, Jirka Růžička a Jirka Černá) po srazu Jagelonské ulici vyrazili v mrazu – 4°C a občasným sněhem kroužit městem a okolo Litické přehrady, pak nám byla už taková zima, že čaj případně grog byly přímo nutné. A nejblíže byla restaurace Flora, kde jsme dnes v podstatně vyšším počtu vítanými štědrodenním hosty.
Zkrátka Klub koloběhu Plzeň zve i letos všechny koloběžkové nadšence na Štědrodenní vyjížďku po Plzni.
Finální sraz je pod vánočním stromkem na náměstí Republiky mezi 11:20 – 11:30. Kdo má chuť může stejně jako část výpravy přijet už před desátou do Lobezkého parku, kde se běží krátký přespolní běh Lobezký motokros a závodit si.
Po vzájemném přivítání na náměstí Republiky vyrazí slavnostně nalazená výprava do ulic, kde svou přítomností rozehřává prochladlé tváře a kouzlí úsměvy. Na závěr sváteční vyjížďky posedí většina koloběžkářů nad teplým nápojem, přípitkem pak předčasně uzavřou proběhlý rok a následně se v slavností náladě rozjíždí do svých domovů za zlatým prasátkem.
Poslední roky se nás sejde až 20, všichni koloběžkoví fandové jsou zváni.