Tituly z dlouhého závodu MČR koloběžek do Plzně

V sobotu 24. června se konalo na Masarykovo okruhu v Brně koloběžkové Mistrovsví republiky na dlouhé trati pro muže na 32,6 km a ženy 16, 2 km. Náročný profil a extrémně horké počasí ovlivnilo účast závodníků, ale i přesto zůstala zachována vysoká kvalita mistrovského závodu.
I za panujícího vedra se stalo Mistrovství republiky v obou hlavních kategoriích kořistí plzeňských koloběžkářů. V ženách získala po roční pauze a novým příjmením titul Markéta Peštová, druhá dojela Martina Smitková (obě KK Plzeň) a třetí Irena Vondráčková s pořádajícího SK Oslavany
V mužích se stal dlouhý závod naprosto suverénním vystoupením Ladislava Provoda. Při neúčasti dalších opor KK Plzeň, Cvalína a Petra Pešty, dojeli na druhém místě a třetím místě závodníci Ultimy Praha Gazárek a Vlášek, velmi těsně následováni dalšími plzeňskými borci Mertou, Klánem a Kadlecem.
V neděli pokračoval závodní program kriteriem na krátké a rychlé trati v jihomoravských Oslavanech. Provod opět jasně zvítězil, druhý se umístil Vlášek z Ultimy Praha a pro své první životní pódium si dojel M. Klán, který si tak splnil hlavní cíl sezóny. V ženách znovu vyhrála Markéta Peštová, která tak letos poprvé dvakrát za sebou vystoupila na nejvyšší stupeň vítězů. Druhá skončila stejně jako v sobotu Smitková a třetí Vondráčková.
„S výsledky Klubu jsme nadmíru spokojeni, sice chyběly některé standardní opory, ale začíná se prosazovat naše nová generace, alespoň v to doufám.“ dodává plzeňský lídr Petr Pešta.
Závodní kolotoč však ještě neskončil a následující víkend (1. – 2. července) se uskuteční další Rolo ligové kolo – Grad prix Louny /Kadaň, které je letos zapojeno do společného česko-německého projektu 2 NATION CUP CZ / D. Mezinárodní program zahajuje již v pátek podvečer 30.6. mezinárodním Mistrovstvím Německa na 25 km v lázeňském městečku Schlema, nedaleko známějšího a většího města Aue.
Na 2 Nation cup se chystá samozřejmě i Klub koloběhu Plzeň, ikdyž mnozí závodníci stále ještě pociťují únavu a vyčerpaní z předešlého víkendu. K tomu se u některých přidá únava z pořadatelství dětská Plzeňské koloběžkové ligy, jejíž první kolo proběhlo tuto středu na SKP Lopatárna Plzeň.
„Nedá se nic dělat závody se jinak naplánovat nedaly, i tak počítám, že k současné výkonnosti našeho klubu si to bude i tak o medaile rozdávat naše silné ženské trio Peštová, Smitková a Štemberová a v mužích mi snad podpoří P. Pešta s Cvalínem, ale bude to boj a taktická jízda soupeři, určitě nám nedají nic zadarmo!“ říká k závodům Ladislav Provod, nejlepší muž plzeňského koloběžkového klubu.