logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

ŠUMAVSKÝ SKIMARATON 2011 – 8 koloběžkářů a jejich super výsledky

Dvacátýšestý ročník Šumavského SKIMARATONU, druhého nejslavnějšího lyžařského maratonu v Česku se konal o víkendu 26.2.-27.2.2011. A na startu se sešlo 8 koloběžkářů, kteří rozhodně ostudu neudělali.
K obvyklému plzeňskému duu, Láďa Provod a Petr Pešta se přidali týmoví kolegové Honza Pleskot, Petr Malík a Maruška Pleskotová. Z libereckého kraje dorazila rodina Balatků, Michela a Miroslav a nechyběla ani Kateřina Beroušková.
V mužích dokázal nejlepší výsledek zajet Ladislav Provod při sobotním závodě volnou technikou na 27,5 km, kdy dojel v celkovém pořadí na fantastickém 2. místě, 12  pak Míra Balatka a Petr Pešta 19.. Láďa tím pádem jasně zvítězil v MČR veteránů a Míra Balatka byl 3.
V neděli na maratónské trati klasickou technikou s problematickým mazáním opět nejlépe dojel Provod, celkově 7, což mu stačilo v MČR veteránů na 2 místo. A na kratší nedělní trase 27,5 km dojel  Petr Pešta celkově 9, což stačilo na 3.místo v kategorii 30 – 40 let.
Ženám zcela jasně po oba dva dny kralovala Míša Balatková, ( závodící stejně jako její táta za ELEVEN BMC – Footbike team), která zvítězila jak v sobotu, tak v neděli na trasách 27,5 km.  V sobotu se ještě hezkým 8. místem prezentovala Kateřina Beroušková.  Katka pak měl v neděli obrovskou smůlu, když při startu závodu byla její tvář byla zasažena zvedajícím se napruženým zeleným lankem, které jí ve tváři zranilo a v dalším závodu nepokračovala.