ŠTĚDRODENNÍ VYJÍŽĎKA NA KOLOBĚŽCE 1996 – 2016

Ano je to tak, čeká nás již 21. ročník štědrodenní vyjížďky.
Zveme všechny nadšené koloběžkáře.
Sraz v 10:00 na náměstí Republiky a nejpozději v 10:10 vyjedeme na přibližně 10 km dlouhou trasu do ulic a po cyklostezkách Plzně, která částečně kopíruje první vánoční koloběžkovou vyjížďku z roku 1996.
Na vánoční vyjížďce nebudeme pospíchat, předpokládáme výkonnostní rozdíly, proto je stanovena průměrná rychlost 15 km/h, což by měl na rovinatém profilu trasy zvládnout každý. Navíc po cca 5,5 km, bude zastávky v Areálu Zborovská 31, kde bude připravený svařák, čaj a něco lehkého na zub. A bude možné ukončit cestu již zde.
Cíl je jako každý rok hospoda Flora, kde posedíme nad teplým nápojem a přípitkem předčasně uzavřeme proběhlý rok.  Není to povinnost, ale lepší je se přihlásit předem – nejpozději do 22.12. 18.00 hod. na mail kolobezky@kkplzen.cz
Podrobný popis trasy: Projížďka povede okolo Mlýnské strouhy do Štruncových sadů, kde podél fotbalového stadionu dojedeme na soutok řek Radbuzy a Mže, přes Denisovo nábřeží dostaneme na cyklostezku vedoucí údolím Radbuzy až k Malostranskému mostu, přejedeme po něm řeku a odbočíme do Zborovské, kde nás po cca 200 metrech čeká první zastávka.  Za sebou budeme mít cca 5,5 km a ve skladovém areálu Zborovská 31 bude připravený svařák a něco dobrého na zub a bude možné ukončit cestu již zde.
Po pauze vyrazíme Zborovskou ulicí okolo Tyršova mostu, budeme pokračovat údolím Radbuzy do Českého údolí, u Borské věznice se napojíme na cyklostezku podél dálničního přivaděče k velkému kruháči v Sukové ul. a z kruhového objezdu je už jen kousek do Brožíkovy 16, kde se nachází hospoda Flora.  https://mapy.cz/s/nP1K
Přeji pohodový advent a slušné počasí na Štědrý den
S pozdravem
Mgr. Petr Pešta předseda PSP – KK Plzeň