SKAUTSKÁ 24HODINOVKA PROBĚHLA ÚSPĚŠNĚ

Se zpožděním,  jenž zapříčinila moje poznávací dovolená po krásách Turecka, referujeme o SKAUTSKÉ 24 HODINOVCE, která proběhla 9. – 10. 10. 2009 v Plzni na Doubravce.
Asi se ještě sluší dodat, že 9.10. 2009 také slavili závodníci KK Plzeň: Maruška Tlapová a Honzou Pleskotem v Letkově s mírným předstihem své 30. narozky a bylo to hezké posezení…., který pár má společnou šedesátku……..
Ale zpět, 24 hodinovka dle zpráv od účastníků  proběhla jak měla, účastnilo se cca  20 závodníků +  mnoho dalších pomocníků, návštěv včetně medií apod.  Ohlášené průtrže mračen se defakto přehnaly až po skončení závodu, “jen“ v noci  pršelo přibližně hodinu.Po 24 hodinách byl  mezi vítězným a druhým týmem  necelá minuta, když oba měli průměr 20km/h a třetí  tým najel  jen o 2,5km méně.
Nutno podotknout, že  vítěznému družstvu vydatně v sobotním odpoledni pomohli do čela ligoví závodníci v čele s Mírou Kasíkem, pak Jardou Tlapou, Maruškou Tlapovou a Honzou Pleskotem. V druhém těsně poraženém družstvu pak byli závodníci především ve věku Marka Kadlece – 3 násobného Mistra Evropy na koloběžce v kategorii kadetů – včetně, takže hodně mladí, a svoji  pozici na špici závodu ztratili až v posledním kole, když Jarda Tlapa předstihl již  unaveného Marka Kadlece.
Akci pořádalo Skautské středisko STŘELA,
Já znám Jakuba Maruše jinak mezi skauty zvaného Kuře a s organizací mu  pomáhala Danča.
Fotky ze závodu zde
a také článek z Plzeňského deníku