Scooter world sprint mania 2003

Mezinárodní koloběžkový sprint uvidí v pátek podvečer od šesti hodin diváci na lázeňské kolonádě před hotelem Thermal v Karlových Varech. Divácky atraktivní souboje tělo na tělo budou svádět ve sprinterských rozjížďkách vyřazovacím systémem čeští reprezentanti s koloběžkáři z Finska a Německa i dalšími významnými sportovci. Divokou kartu ve startovním poli bude totiž mít Milan Šperl, český reprezentant v běhu na lyžích a podle posledních informací snad i hvězda běžeckého lyžování Lukáš Bauer!
Ve sprintu, kde rozhoduje každá maličkost, je obtížné odhadnou možné favority. Přesto asi největšími českými želízky v ohni na zisk některé medaile z mezinárodního závodu budou letos v doma suverénní závodníci KK Plzeň, Provod, Cvalín,Pešta M. Pešta P. a v ženách Štejrová.
V sobotu dopoledne pokračují koloběžkové závody v Ústí nad Labem Mistrovstvím ČR v časovce. Dvanáct kilometrů dlouhá trať podél Labe již loni dokázala svoji náročnost a zaskočila mnohé favority, zejména T. Porthina, finského reprezentanta, který loni s více jak 2 minutovou ztrátou dojel na čtvrtém místě. Porthin však letos z Karolvých Varů míří znovu i do Ústí a podle svých slov chce odčinit loňskou těžkou porážku. Proti jeho reparátu ovšem budou určitě čeští závodníci, kteří by rádi potvrdili svůj výkonností nárůst.
„Celý český tým je skvěle připravený, vysokou motivaci může možná trochu zkazit malý počet přihlášených cizinců. To je ale problém mezinárodní federace a letos přijatých regulí, které pořadatelům rozhodně nepomůžou. Přesto se je určitě na co těšit, elitní koloběžkoví závodníci, speciální hosté v nádherném prostředí lázeňské kolonády, to je zkrátka koloběžková fantazie pro sportovce i diváky.” hodnotí nadcházející mezinárodní závod česká reprezentantka Markéta Štejrová.