ROLLO LIGA má čtyřicet let

Je to neskutečné, letos jsme téměř bez povšimnutí přešli fakt, že naší české koloběžkové soutěži – Rollo lize je již 40 let a je to dle dostupných informací nejstarší dlouhodobá soutěž koloběžkářů v celém Světě!!
Rosťa Točík opět po roce doplnil historickou tabulku výsledků a vězte, že zahájení soutěže bylo už v převratném roce 1968. Myslím, že tehdy jezdící koloběžkáři nemohli ani tušit, jak dlouhou tradici zakládají. Je pravda, že liga měla zejména v první polovině osmdesátých let několik roků, kdy se nekonala, ale je tu stále a letos skončil již 34. ročník, premiérově a zkušebně s doplněním o název sponzora: „ Kostka kolobky – ROLLO LIGA ČR 2008“.
Za 40 let existence alespoň vyzkoušelo ligové závody přes 700 koloběžkářů ( 580 mužů a 125 žen) a 87 družstev ( 70 mužských a 17 ženských).
Letos po posledním ligovém závodě došlo také ke změně na vedoucí pozici mužského pořadí (závodníka s největším počtem dosažených ligových bodů v celé její historii), kdy dlouho vedoucího Rosťu Točíka vystřídal Jiří Ešner z RC Zlín. A Jirka si své vedení pravděpodobně užije i několik nadcházejících let.
Nejvíce závodů, neskutečných 252, má za sebou David Seemann, ovšem přes 200 startů mají i Rosťa Točík, Luděk Kolář a Jirka Dupal.
V ženách bude ještě několik ročníků na špici Markéta Peštová (dříve Štejrová) z PSP KK Plzeň stejně jako její klubové družstvo.
Družstva mužů zatím pevně drží Jafiduto Kadaň a PSP KK Plzeň bude trvat ještě minimálně 2 roky než se mu případně podaří Jafiduto ve výsledcích předběhnout.
V hodně dlouhé tabulce ( HISTORICKÁ TABULKA KOLOBĚHU 1968 – 2008) je spousta zajímavých údajů, podívejte se sami. Mě třeba zajímali naši plzeňští předchůdci například Svoboda, Srb, Černý, Kokeš.
A jinak koloběžkáři co se Rollo ligy zúčastnili letos jsou označeni žlutě.
Dále zde zveřejňujeme i soubor všech vítězů 34 ligových ročníků. Nejvíc vítězství má po letošku na svém kontě Ladislav Provod. Všichni vítězové a vítězné týmy zde .