logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

ROLLO LIGA ČR 2012 ZAČALA O VÍKENDU 12. – 13. 5. V MORAVSKÉ TŘEBOVÉ

O proběhlém víkendu začal již 38. české koloběžkové soutěže – ROLLO LIGA ČR 2012.
Na úvod dalšího soutěžního ročníku se na závodech v Moravské Třebové setkalo 45 borců z celé republiky. Dvoudenní program pro všechny věkové kategorie obsahoval sobotní dlouhý závod po krásném, ale i profilově náročném okolí Moravské Třebové a v neděli dopoledne se jela časovka na 5 km na kraji města.
Na úvod sezóny se, kromě dalšího fantastického výkonnostního vzestupu plzeňského talentovaného juniora Marka Kadlece, nekonalo v hlavních kategoriích žádné velké výsledkové překvapení a zejména v mužích kopírovaly výsledky dlouhého závodu na předních místech loňskou celkovou tabulku. Jak v mužích tak ženách kralovali závodníci KK Plzeň, Ladislav Provod a Alena Kupilíková. V mužích pak i druhé a třetí místo patřilo plzeňskému klubu, druhý dojel junior Marek Kadlec a třetího Karel Cvalín.

Ladislav Provod vyhrál i nedělní časovku před Honzou Vláškem z Ultimy a Markem Kadlecem. Alena Kupilíková pak skončila v časovce druhá za vítěznou Lucií Gazárkovou.
„ Se startem do sezóny jsme spokojeni, všichni účastníci naší plzeňské výpravy podali velmi dobré výkony. Výbornými výsledky pak mile překvapil většinu závodníků sedmnáctiletý Marek Kadlec, jenž poprvé v lize obsadil druhé a třetí místo. Ukazuje se, že zimní příprava Marka na běžkách, včetně lyžařských závodů a zapojení do lyžařské tréninkové skupiny bylo správné rozhodnutí a pomohlo k jeho další výkonnostní progresy.“
Další pokračovaní koloběžkových závodů bude společný česko německý závodní víkend , 2. a 3. června, Jablonec /Gorliz, napřed v sobotu české kritérium a v neděli maraton.