ROLLO LIGA 2014 ODSTARTOVALA V MORAVSKÉ TŘEBOVÉ

Déšť a teplota pod 10°C přivítala účastníky úvodního kola jubilejního 40. ročníku Rollo ligy v Moravské Třebové. Přesto se na start sobotního dlouhého závodu na konci ranveje Letiště ve Starém Městě postavila necelá stovka závodníků všech věkových kategorií.

Kilometr dlouhá ranvej peloton dostatečně natáhla a 6 km od startu dlouhé a těžké stoupání pak naprosto dokonale roztrhalo. Na 12 kilometru se zdálo, že loňský vítěz toho závodu i celé Rollo ligy Ladislav Provod, míří, již osamocen na špičce, opět za vítezstvím. Bohužel lídra závodu postihl defekt, který po nečekaných a dlouhých komplikacích s výměnou prázdného kola znamenal víc jak 3 minutovou ztrátu na čelo závodu. Technických problémů Provoda využil Tomáš Pelc, následovaný Michalem Kulkou a Karlem Cvalínem, kteří spolu až do posledních metrů závodu bojovali od druhé místo, když druhé místo bral Kulka. Před Provoda se při výměně předního kola dostal i Alojs Onderka, který tak získal pro pořádající oddíl vítězství v kategorii masters. Ve veteránech zvítězil Dalibor Cisár, v ženách Pavlína Soukupová. Kategorie Žáků a Kadetů si mezi sebou podělili závodníci z Lipníka nad Bečvou.

Nedělní kritérium na 6 kol, 8 km, se jelo přímo v Moravské Třebové na okruhu u zimního stadionu a kvůli vysoké účasti bylo nutné pro regulérnost závodu rozdělit závod do třech startů po kategoriích od mládeže, seniory, a třetí start master a veterány. Tato zatím poměrně ojedinělá situace přidala závodům na atraktivitě, a i závodníci mohli podél trasy fandit svým kolegům, čehož s nadšením využili.
V kategorii seniorů bojovala prakticky od úvodních metrů o vítězství trojice Kulka, Pelc, Kadlec. Rozhodnutí padlo až v cílové rovince, kde ve finiši první cílovou pásku proťal Michal Kulka následovaný týmovým kolegou Pelcem a na maturanta Marka Kadlece z PSP KK Plzeň tentokrát zůstal bronz. Ladislav Provod pak v rozjížďce master a veteran bojoval s časem nadálku proti nejlepším mladším kolegům, bohužel sólová jízda byla o 19 vteřin pomalejší, přesto si v kategorii masters odnesl jasné vítězství. V ženách se blýskla opět Pavlína Soukupová, krásné druhé místo obsadila Martina Kadlecová a ve veteránech třetí Martin Kadlec senior, oba z PSP KK Plzeň.

Výsledky zde neděle a sobota

„ Sobotního závodu je škoda, myslím si, že bych po svém úniku závod dotáhl do celkového vítězství, a že mi to přes mizerné počasí sedlo, ale vybral jsem si pořádnou smůlu, nejen, že jsem jel na prázdném plášti přes 3 km, ale k tomu poskytnuté kolo, nešlo zasadit do vidlice a z max. 20 vteřinové výměny se staly minuty. Přesto za jeho půjčení ještě jednou moc děkuji. V neděli to byla krásná podívaná, určitě bych mladíkům nestačil až do finiše, ale když jsem viděl průběh jejich závodu, tak jsem tam možná Markovi trošku chyběl. Přes tyto okolnosti krásný začátek sezóny“ dodává Láďa Provod.

                                                                      Fotografie0072

Fotografie0070