ROLLO LIGA 2010 skončila

O proběhlém víkendu 11. a 12. září 2010 skončil posledním dvouzávodem, již 36. ročník  ROLLO LIGY ČR 2010 – koloběžkové ligy s mezinárodní účastí a i nejstarší dlouhodobé soutěže koloběžkářů na Světě.
Ale již před posledním závodem sezóny 2010 bylo jasné, že i letos pokračuje úspěšné tažení  PSP – Klubu koloběhu Plzeň, který získal ligové tituly pro rok 2010 v hlavních kategoriích muži, ženy i v soutěži družstev, včetně juniorů.  V mužích se stal Mistrem Rollo ligy 2010 Ladislav Provod, celkově druhý skončil Richard Jisl z Kidokai a třetí Provodovo týmový kolega Petr Pešta. V ženách se  počtvrté v kariéře stala Mistryní Rolo ligy Martina Smitková před druhou Markétou Peštovou (obě KK Plzeň) a třetí Ivanou Dvořákovou z KK Lipník nad Bečvou.
Ladislav Provod vyhrál nejvyšší koloběžkovou soutěž již podeváté v řadě a s předchozími úspěchy bratří Peštů  trvá vítězná šňůra plzeňanů neuvěřitelných 12 let.  Pozoruhodné výkony podával během sezóny junior Marek Kadlec, který skončil v celkovém hodnocení pátý.
„Náš klub dominuje českým závodům dlouhých dvanáct let. Zůstat tak dlouho na vrcholu je hodně náročné. Nám se podařilo uspět i letos, byť Kidokai byl ještě silnějším soupeřem než loni o čemž svědčí celkové druhé místo Richarda Jisla. Musíme poděkovat všem příznivcům a partnerům za podporu, našeho klubu, bez nich by to takhle úspěšně nešlo. Zkušení závodníci odvedli své a velkým příslibem pro budoucnost je náš veleúspěšný junior Marek Kadlec.“ dodává  předseda KK Plzeň  – Petr Pešta.