ROLLO LIGA 2009 skončila v Rožnově

Tituly v hlavních kategorií do Plzně pro Provoda a Smitkovou!

O proběhlém víkendu 5. a 6. září 2009 skončil posledním dvou závodem, již 35. ročník  ROLLO LIGY ČR 2009, soutěže s mezinárodní účastí a Mistrů Evropy a i jinak nejstarší dlouhodobé soutěže koloběžkářů v celém Světě.

Při neúčasti plzeňských favoritů Ladislava Provoda a Petra Pešty, kteří již dali po úspěšné sezóně přednost odpočinku, byl sobotní dlouhý závod v režii Richarda Jisla z Kidokai  za nímž dojel pro stříbrnou medaili jeho týmový kolega Michal Špinka a třetí Jiří Ešner z RC Zlín.  Dlouhý závod žen nejlépe zvládla Alena Kupilíková před  Martinou Smitkovou (obě KK Plzeň)  a třetí Silvií Jislovou  (Kidokai).
Nedělní časovku znovu nejlépe zvládl Richard Jisl před druhým Michalem Špinkou a třetím Pavlem Legátem, všichni tři Kidokai. Fantastickým výkonem se znovu blýskl junior Marek Kadlec, který dojel při časovce v celkovém pořadí mužů na neuvěřitelném 5. místě.  V závodě žen zvítězila Erika Jislová před Martinou Smitkovou a  Jessicou Jislovou.

Už před posledním závodem sezóny 2009 jasné, že i letos pokračuje dominantní postavení PSP – Klubu koloběhu Plzeň, který získal ligové tituly pro rok 2009 v hlavních kategoriích muži, ženy i v soutěži družstev.  V mužích se stal Mistrem Rollo ligy 2009 Ladislav Provod, celkově druhý skončil Richard Jisl z Kidokai a třetí Provodovo týmový kolega Petr Pešta.  V ženách se  potřetí v kariéře stala Mistryní Rolo ligy Martina Smitková před Markétou Peštovou a třetí Alenou Kupiílíkovou (všechny KK Plzeň). Ladislav Provod vyhrál nejvyšší koloběžkovou soutěž již poosmé v řadě a s předchozími úspěchy bratří Peštů  trvá vítězná šňůra plzeňanů neuvěřitelných 11 let.  Pozoruhodné výkony podával během sezóny junior Marek Kadlec a také jednašedesátiletý veterán Miroslav Kasík z Plzně.

„Náš klub dominuje ligovým závodům jedenáct let, což je už dlouhá doba. Zůstat tak dlouho na vrcholu je určitě náročnější než se tam pro jednou dostat, moc dobře vím, o čem mluvím. Nám se podařilo uspět i letos, byť Kidokai byl velmi silným soupeřem o čemž svědčí celkové druhé místo Richarda Jisla. Kromě ligy jsme samozřejmě velmi spokojeni s výsledky z domácího Evropského šampionátu, kdy jsme každý s Láďou dokázali získat kompletní sadu medailí a kromě toho klub obstál v pořadatelské roli. Musíme poděkovat všem příznivcům a partnerům za podporu, bez nich by naše snažení určitě tak úspěšně nedopadlo. Zkušení závodníci odvedli své a velkým příslibem pro budoucnost je náš veleúspěšný benjamínek Marek Kadlec.“ dodává  předseda KK Plzeň  – Petr Pešta.