Rollo liga 2007 pokračuje po Mistrovství Evropy v Liberci

Týden po Mistrovství Evropy v Německu pokračuje za účasti kompletní české špičky, včetně medailistů z evropského šampionátu, další kolo České Rollo ligy 2007.
Premiéru vrcholné podoby koloběhu zažije o víkendu 25. a 26. srpna krajské město Liberec. Pořadatelé z Kidokai Jablonec na sebe vzali nelehký úkol, když okamžitě nabídli a nakonec i zrealizovali slibně vypadající náhradu za zrušené závody v Rožnově pod Radhoštěm.
V sobotu se peloton koloběžkářů představí společně s inlinisty v samotném centru města dlouhým závodem na 21 km. V neděli dopoledne pak kolobežkáři vyzkouší netradiční závod a to těžký výjezd na známý vrchol a dominantu kraje – Ještěd.
Plzeňský klub koloběhu jede na sever republiky v silném složení. Určitě se představí čerství medailisté z ME Martina Smitková, Patrice Kadlecová a Martin Kadlec, a také Ladislav Provod, který už snad zažehnal drobné svalové zranění, které mu znemožnilo účast na šampionátu.
“Na první zkušenost s Libercem a tamním terénem se moc těšíme. Snažíme se vypravit nejen silnou ale i početnou výpravu, což se v druhém případu moc nedaří, protože závody jsou o týden dřív něž měly být ty původně nahlášené v Rožnově. Obdobně na tom ze stejného důvodu možná budou s množstvím účasti i další kluby, ale i tak to vypadá na pěknou premiéru našeho sportu. Jinak doufám že vzhledem k výkonnosti našeho klubu budou o medaile v ženách soupeřit Smitková a Kadlecová s Gazárkou z Ultimy Praha a v mužích kromě suverénního Provoda zaútočí na stupně vítězů znovu Petr Pešta a také Martin Kadlec. I když posledně dva jmenovaní to nebudou mít vůbec lehké. Největšími soupeři jim bude s ohledem na čerstvou formu Pavel Legát i Michal Špinka z R+P Praha, Milan Gazárek, domácí závodník Richard Jisl a velkým otazníkem je forma talentovaného Honzy Vláška, který se vrací po zahojení zlomené ruky.“