Rollo liga 2005 je už minulostí – tituly pro Provoda a Štemberovou

O proběhlém víkendu skončil ve Zlíně posledním šestým kolem již 31. ročník České Rollo ligy, nejvyšší soutěže koloběžkářů v České republice. Sobotní dlouhý závod na 24 km pro muže v okolí zlínské ZOO byl opět v režii Ladislava Provoda za nímž dojel týmový kolega z KK Plzeň Cvalín. Třetí místo nakonec uhájil Vlášek z Ultimy Praha před v závěru dotírajícím plzeňským P. Peštou. V ženách získala důležité vítězství pro případné celkové ligové prvenství Alena Kupilíková před Štemberovou a Štejrovou (všechny KK Plzeň).
Nedělní časovka na 6 km vypsaná jako Mistrovství republiky byla na špici obou hlavních kategorií velmi vyrovnaná. V mužích se zrodilo velké překvapení, když zvítězil Vlášek z Ultimy Praha před jasným favoritem Provodem a třetím Petrem Peštou, oba KK Plzeň. V ostře sledovaném souboji o ligové prvenství žen se v mistrovské časovce pak z vítězství radovala Štemberová před Štejrovou a Kupilíkovou, a tímto výsledkem byla odložena korunovace nové ligové vítězky až na definitivní výpočet rozhodčích. Ještě před tímto sečtení výsledků sezóny 2005, však bylo definitivně jasné, že i nadále trvá nadvláda Klubu koloběhu Plzeň – Pešta s partou, který získal ligové tituly pro rok 2005 v hlavních kategoriích muži, ženy i v soutěži družstev.
V ženách se nakonec podruhé v kariéře stala Mistryní Rolo ligy 2005 Lenka Štemberová před Alenou Kupilíkovou a třetí Markétou Štejrovou, která tak předala týmové kolegyni svoji čtyřletou nadvládu. Stejně jako ženy, i muži Klub koloběhu Plzeň obsadili celková první tři místa. Mistrem Rollo ligy 2005 se stal Ladislav Provod, druhý celkově skončil Karel Cvalín a třetí Petr Pešta. Ladislav Provod vyhrál nejvyšší koloběžkovou soutěž již po čtvrté v řadě a s předchozími úspěchy bratří Peštů trvá vítězná šňůra plzeňanů celých 7 let. Díky úspěchu jednotlivců jasně zvítězilo v klubové soutěži i plzeňské družstvo. V celkovém pořadí mužů v čím dál tím více vyrovnané TOP 10 skončili dále 4. J. Vlášek (Ultima Praha), 5. M. Pešta (KK Plzeň), 6. M. Gazárek (Ultima Praha), 7. P. Legát (R+Penco Praha), 8. M. Špinka (R+Penco Praha), 9. M. Kadlec (KK Plzeň) a 10. J. Tlapa (Ultima Praha).
„Náš klub vévodí Rollo lize prakticky sedmým rokem. Musíme poděkovat všem příznivcům a partnerům za podporu, bez nich by naše snažení určitě tak úspěšně nedopadlo. Za tu dobu jsme se dokázali hodně vylepšit, ale zároveň roste i celé koloběžkové prostředí. I letošní sezóna byla pro náš klub úspěšná, i když před jejím začátkem jsme po loňském tlaku soupeřů v takové výsledky vůbec nedoufali. Kromě elitní šestky, tří mužů a tří žen máme i další velice kvalitní závodníky. Snad mohu připomenout Smitkovou a její překvapivé medaile z Mistrovství Evropy, po vleklém zranění navrátivšího se Michala Peštu, stabilně jezdícího Kadlece, Marušku Tlapovou a nové akvizice Mertu a Klána. Máme radost z úspěšné reprezentace města Plzeň a to nejen v Česku, ale i při zahraničních závodech, například při 10 medailemi ozdobeném Mistrovství Evropy. Příští tok budeme určitě chtít alespoň částečně zopakovat letošní výsledky. Tlak soupeřů bude, ale znovu silný.“ říká k výsledkům Rollo ligy 2005 Petr Pešta, vedoucí plzeňského klubu koloběhu.
Koncem Rollo ligy 2005 však ještě koloběžková sezóna nekončí, v sobotu 17. – 18. září proběhne v Plzni a Rokycanech rozloučení s dlouhou šestiměsíční závodní sezónu, akce Podzimní koloběžka 2005. V sobotu lze vidět koloběžkáře v Rokycanech od 18:40 v rychlostním závodě pro muže a ženy. V neděli se pak v Plzni Borském parku přibližně od 10:30 uskuteční závod pro širokou koloběžkovou veřejnost (děti, mládež a dospělé) ozdobený účastí mnoha českých špičkových závodníků.