Nejvyšší koloběžková soutěž – Česká Rollo Liga 2004 skončila

Tituly z hlavních kategorií do Plzně!
Definitivní pořadí České Rollo Ligy 2004 určily až závěrečné závody nejvyšší české koloběžkové soutěže o tomto víkendu v Dukovanech. Náročné závody v kopcovitém terénu, sobotní dlouhý na 39 km a nedělní kritérium dokonale prověřily síly závodníků. I po letošní sezóně nadále trvá nadvláda Klubu koloběhu Plzeň – Pešta s partou, který získal ligové tituly pro rok 2004 v hlavních kategoriích muži, ženy i v soutěži družstev. V mužích Klub koloběhu Plzeň obsadil první tři místa. Mistrem Rollo ligy a i vítězem dukovanských závodů se stal Ladislav Provod, druhý celkově skončil Karel Cvalín a třetí Petr Pešta. Ladislav Provod vyhrál nejvyšší koloběžkovou soutěž již po třetí v řadě a s předchozími úspěchy bratří Peštů trvá vítězná šňůra plzeňanů již 6 let. Díky úspěchu jednotlivců jasně zvítězilo v klubové soutěži i plzeňské družstvo. V družstvech mužů patří další místa druhé Ultimě Praha a třetí SK Olavany. V celkovém pořadí mužů v čím dál tím více vyrovnané TOP 10 skončili dále 4. M. Špinka (R+Penco Praha), 5. J. Vlášek (Ultima Praha), 6. M. Gazárek (Ultima Praha), 7. P. Legát (R+Penco Praha), 8. M. Pešta (KK Plzeň), 9. J. Novák (Koloběh ČB) a 10. M. Kadlec opět z Klubu koloběhu Plzeň.
V ženách se počtvrté v řadě stala Mistryní Rolo ligy Markéta Štejrová z Klubu koloběhu Plzeň. Druhá skončila M. Zýková z Ultimy Praha a třetí A. Kupilíková také z KK Plzeň. Kupilíková se na třetí místo prosadila až v posledním ligovém kole, kdy vyhrála jak dlouhý závod, tak nedělní kritérium. Družstva žen vyhrály ženy KK Plzeň, druhé byly ženy Ultimy Praha a třetí R+ Penco Praha. V silně obsazené kategorii veteránů s velkým náskokem zvítězil Milan Gazárek z Ultimy Praha, před J. Novákem (Koloběh Č.B. ) a třetím D. Seemannem (SK Oslavany).
„Náš klub vévodí Rollo lize prakticky šestým rokem. Za tu dobu jsme se dokázali hodně vylepšit, ale zároveň s tím roste i celé koloběžkové prostředí. Na závodech panuje stále tvrdší konkurence, což je velmi přínosné pro celý sport. Letošní sezóna byla pro náš klub výjimečná díky pořádání Mistrovství světa. Máme radost z našeho úspěšného období a určitě budeme chtít alespoň částečně zopakovat letošní výsledky i v dalších sezónách. Tlak soupeřů znovu silnější, přišly i dílčí porážky, nebude vůbec lehké udržet naši výsadní pozici. Musíme poděkovat všem příznivcům a partnerům za podporu, bez nich by naše snažení určitě tak úspěšně nedopadlo“, říká k výsledkům Rollo ligy 2004 Petr Pešta, vedoucí plzeňského klubu koloběhu.
Koncem Rollo ligy však ještě koloběžková sezóna nekončí, v sobotu 18.9. proběhne v Plzni v Borském parku Podzimní koloběžkový kros, závod pro širokou koloběžkovou veřejnost ozdobený účastí mnoha českých špičkových závodníků a o týden později budou koloběžkáří závodit ve Zlíně.