Koloběžky – 6. kolo Rolo ligy, VC Kadaně pro Plzeň

Napínavé souboje koloběžkářů přinesl víkend při závodech České Rollo ligy při Velké ceně Kadaně. Sobotní závod na 22 km v Krušných horách pod nejvyšším krušnohorským vrcholem Klínovcem byl extrémně náročný. Peleton závodníků se ve stoupání po úvodním pětikilometrovém sjezdu brzy roztrhal a do cíle dojížděli zcela vyčerpaní jednotlivci či malé skupinky. Výrazně se projevila připravenost plzeňských koloběžkářů a ti letos již poněkolikáté zcela obsadili stupně vítězů. Pro vítězství si bez problému dojel Ladislav Provod. Druhý skončil Karel Cvalín a třetí Petr Pešta, kterého do poloviny trasy s patnácti vteřinovým odstupem pronásledoval nakonec čtvrtý Milan Gazárek z Ultimy Praha. V ženách zvítězila Lucie Gazárková z Ultimy Praha, před plzeňskou Markétou Štejrovou a třetí Kristýnou Babičkovou z R+Penco Praha. Čtvrtým místem se po půlročním pobytu na Novém Zélandu blýskla Marie Tlapová z KK Plzeň.
Diváky podstatně sledovanější nedělní kritérium v kadaňském lesoparku – Rooseveltových sadech na 10 km přineslo v hlavních kategoriích muži a ženy přes podstatně vyrovnanější průběh závodu na stupních vítězů stejné výsledky jako v sobotním dlouhém závodě.
„Určitě nejen mě, ale hlavně pořadatele překvapila poměrně malá účast na takto důležitých závodech. Celé ligové kolo bylo výborně připravené, pořadatelská úroveň letos výrazně stoupla. S našimi výsledky jsme spokojeni, všichni závodníci splnili očekávání a v Kadani získané body určitě výrazně pomůžou v celkovém ligovém hodnocení.“ rekapituluje závody, vedoucí KK Plzeň Petr Pešta