Česká Rollo liga 2004 zahajuje tento víkend v Českých Budějovicích

Klub koloběhu Plzeň představí nové tváře.
Zahájení nejvyšší koloběžkové soutěže České Rollo ligy čeká koloběžce o víkendu 24 – 25. dubna v Českých Budějovicích. V sobotu v dlouhém závodě se startem ve 14 hodin pojedou hlavní kategorie muži 28 km a ženy 16 km na trase, která prakticky opisuje okruh Litvínovice, Šindlovy Dvory, Mokré. Tuto poměrně náročnou trasu využijí pořadatelé z Koloběžkového klubu Č. Budějovice i v neděli při časovce na 11 km, která startuje v 10:00.
Organizátoři s napětím očekávají kolik závodníků a týmů na zahájení Rollo ligy dorazí, přičemž je jisté, že vzhledem k brzkému červnovému termínu Mistrovství světa do Budějovic přijede kompletní česká špička bojující o nominaci na tento historický podnik koloběžkového sportu.
Přípravné závod ukázaly výkonností vzestup některých mladých závodníků a obecně se přepokládá jako již tradičně útok na pozice nejúspěšnějšího klubu posledních let, Klubu koloběhu Plzeň. Ten v loňské sezóně získal mistrovské tituly v kategorii muži i ženy včetně soutěže týmů a startovnímu poli dominuje přes sílící tlak prakticky již od roku 1999. Silnými kluby a adepty na pomyslné koloběžkové žezlo mohou být v letošní sezóně pražské týmy: posílený Ultima K.L. Tým a R+ Penco Praha, přičemž je určitě nutné počítat se závodníky Jafiduta Kadaň a Kidokai Jablonec.
Na silnou letošní konkurenci se však chystá i Klub koloběhu Plzeň – Pešta s partou. Plzeňští koloběžci pro další úspěšné tažení koloběžkovou scénou plánují pro letošní rok stavět na zkušených závodnících Provod, Cvalín, Peštové, Štejrová společně s mladými nadějemi. Asi největší mladou nadějí a akvizicí KK Plzeň je dvacetiletá Alena Kupilíková, špičková běžkyně na lyžích koketující s českou reprezentací, která plánuje část letní přípravy na zatím hlavní sport, lyže – běh, strávit na koloběžce. „Posílili jsme i řady mužů, přišel Robert Langmajer a Václav Ženíšek, ti po oslabení Ejpovického klubu přijali naše pozvání a rozšířili naše řady. Pokud se nám letos podaří alespoň částečně dosáhnout na úspěchy minulých sezón bude to krásné. Myslím, že to budeme mít opět o něco těžší, je téměř jisté, že závodní pole bude ještě vyrovnanější než doposud “ hodnotí vyhlídky do nadcházející sezóny vedoucí KK Plzeň Petr Pešta.