PRVNÍ ZÁVOD SERIÁLU BEZ PEDÁLŮ – KOLEM SVĚTA

V sobotu 20. 4. 2013, proběhl ve Františkových Lázní úvodní závod seriálu BEZ PEDÁLŮ. Byť v Plzni, respektive téměř všude na západě Čech pořádně pršelo, tak ve Františkovo Lázních nikoliv a výrazná část trasy byla dokonce suchá! Dešťová přeháňka pak sice přišla, ale až ve 2 odpoledne, ale to už byly dávno vyhlášené  výsledky a velká část účastníků na cestě k domovům.
bez pedalu 1bez pedalu 2bez pedalu 3

Trasa závodu měřila 12,5 km a závod bylo možné jet na 1 či 2 kola, t.j 25 km. Trasa vedla parky Františkových Lázní po asfaltových cestách a po silnicích bez aut kolem rybníku Amerika, mírným  stoupáním na Klest  a zpět kolem kempu Jadran a k fotbalovému hřišti, kde byl umístěn start i cíl závodu.
Přes špatnou předpověď, která odradila některé přihlášené koloběžkáře,  se na start postavilo asi 45 závodníků, různého věku a výkonnosti.
V nejkvalitněji obsazené kategorii mužů s přehledem zvítězil Petr Pešta, který svoji jízdou představil, jak vypadá nejvyšší úroveň českého i světového koloběhu. Za ním pak v boji o 2 a 3 místo došlo k velmi zajímavým událostem. Nejdříve měl defekt na druhém místě jedoucí Vojta Hrůza, a následně v druhém kole zabloudil Zdeněk Beneš i Milan Vřešťál.  Z této nepřehledné situace úspěšně vytěžil druhé místo Vašek Jun a třetí dojel i Milan Vřešťál.
Jak to dopadly další kategorie, ženy, děti, baroko…. a více fotek najdete na stránkách seriálu Bez pedálů.