Prázdninová aktualita

Průjezd tunelem

Začátek července a jeho první týden využívá, stejně jako celé Česko, velká část členů našeho Klubu pro osobní volno a výlety po republice i Evropě. Letos byla skladba svátků obzvláště výhodná a tak opravdu téměř všichni někam vyrazili. Výjimkou byla Turistická sekce, která tyto dny naopak tradičně trávila pospolu v Ašském výběžku.
Ale třeba závodníci Martin Kadlec, Kája Cvalín a spol. byli na skalách v italských Alpách, Lenka Štemberová na vysočině, Láďa Provod ještě stále dlí na rodinné dovolené a dále třeba já s Markétou jsme byli v Rakousku. Po víkendové Rollo lize nás sice trochu bolely nohy, ale byl to nádherný pobyt. Pohybovali jsme se zejména v Solnohradských komorách absolvovali 3 výšlapy do hor od jezer do výšky přes 2000 m.n.m. a samozřejmě se několikrát projeli na koloběžce po super hladkém rakouském asfaltu a jejich výborně značené a husté síti cyklostezek. Fotka přiložená k této prázdninové aktualitce právě demonstruje jeden z těchto výletů. A to byl právě krásný koloběžkový zážitek, ve skále byl kromě dvou tunelů pro auta vyražený samostatný jízdní tubus pro cyklisty /koloběžkáře samozřejmě taky) 1,5 km dlouhý! Byl řádně osvětlený a po cestě vyraženy ven 4 terasy nad jezero, aby se našinec mohl pokochat krásou tamní přírody, prostě paráda.
Závěrem zprávičky malý dodatek: V neděli, už v Plzni, jsem se jel projet na koloběžce po našich bohužel o dost horších silnicích. Protože mi v Rakousku průtrž mračen znemožnila naplno sjet jedno 23% klesání, tak jsem se vydal na kopec „Lhůťák“ mezi obcemi Lhůta a Šťáhlavy. No a bylo to tam, MAGICKÁ HRANICE PŘES 80 KM/H BYLA ZNOVU PŘEKROČENA! Cyklocomputer naměřil dokonce 85 km/h!