Prázdninová akce turistické sekce KK Plzeň – červenec 2007

Turistická sekce KK Plzeň ve Vimperku

Za cíl naší týdenní dovolené bylo tentokrát vybráno město Vimperk, protože kromě krásného historického centra města, hradu, hospod a cukrárny nabízí nevídaný komfort – vláček, kterým se pohodlně i s koloběžkami dá vyvézt o cca 400 výškových metrů do nejvyšší železniční stanice Kubova Huť. Po zakoupení hromadné týdenní jízdenky v ceně 240,- Kč / osobu s koloběžkou jsme postupně navštívili Lipku, Michlovu Huť, Horní Vltavici, Lenoru, Volary, Volyni, České Žleby a Soumarský most.
Ujeli jsme 228 km vláčkem a 253,5 km na koloběžce. Kromě sněhu jsme si užili jak sluníčka, tak mrholení, deštíku a lijavce s krupkami, vše doprovázeno vánkem až větříkem.
Jeden den jsme využili výhod vláčku a vyvezli se na „kopec“ celkem pětkrát a dostatečně si užili koloběžkové sjezdy s Kájovým traťovým rekordem 79,6 km/hod. Koloběhání byli účastni Plzeňáci Ivka s Kájou, Ota s Ivou, Filip s Ivanem a Zdeňkem, Jirka s Evou, Jirka a Mirka a Pražáci Jiří s Libuškou a malou Kamilkou a Mirek. Na svém putování jsme se potkali s kolegou z Moravy, který na koloběžce Kostka s přívěsem uskutečnil svůj sen projet na koloběžce trasu z Paříže na Moravu.
O celotýdenní stravování se jako vždy ke spokojenosti všech postaral Zdeněk Příhoda.
Akce na příští rok je už ve stádiu příprav a není vyloučeno, že se do Vimperku vrátíme už příští rok.
Zájemci o turistické výlety na koloběžkách se mohou informovat u Jiřího Růžičky, tel. 606 854 113.
Za turistickou sekci Klubu koloběhu Plzeň Jiří Růžička