Pozvánka na Zlatou koloběžku Plzně 2007, 15. – 16. září 2007

O víkendu 15. – 16. září, přivítá koloběžkové závody město Plzeň.
Závod ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ není jen pro špičkové borce, ale pro všechny, kdo mají rádi koloběžku, chtějí zkusit poměřit své síly s ostatními a nebo třeba jen užít báječnou atmosféru.
V sobotu odpoledne vyzkoušíme závodění po jednom, tedy časovku a dokonce jako Mistrovství republiky. Trasa vede z počátku po rovině z Ejpovic do obce Klabava pak stoupáním a následným sjezdem dojedeme do Litohlav, odkud už je to velmi pěkným stoupáním do cíle. Špičkoví závodníci si sáhnou ke dnu svých sil, vyznavači pohodového koloběhu se projedou hezkou krajinou s krásnými přírodními pohledy.
Večer nás čeká poslední společný večer závodní koloběžkové sezóny 2007.
Neděle pak přinese zajímavý půlmaratón v Plzni na velodromu Lopatárna. Závoďáci opět budou mít s trasou plné ruce i nohy práce, ovšem výletník může na 1,1 km dlouhém okruhu kdykoliv zastavit občerstvit se, podívat jak to těm rychlíkům sviští……
Přijeďte vyzkoušet ZLATOU KOLOBĚŽKU PLZNĚ!
Pořadatel: PSP – KLUB KOLOBĚHU PLZEŇ
Účast: Členové Českého svazu koloběhu i příchozí koloběžkáři.
Závodí se podle Soutěžního řádu pro sezónu 2007 a Pravidel Koloběhu
Datum a místo konání: 15. září katastr obce Ejpovice a Litohlavy
16. září Plzeň – Doubravka, Sportovní areál SKP Rapid sport Lopatárna –
cyklistický ovál adresa: Na Lopatárně 14.
Startovné: za každý závod 50,-Kč platí pouze muži, ženy, veteráni, veteránky
Přihlášky: Písemné, jmenovité přihlášky s uvedením Klubu, kategorií, VT, roku narození a adresy nebo telefonu vedoucího družstva, kde lze ohlásit eventuelní odvolání závodu se přijímají nejdéle do 10.9. 2007 na adrese: PSP – KLUB KOLOBĚHU PLZEŇ, Zábělská 90, Plzeň 312 19, email: petr.pesta@kkplzen.cz.
PŘIHLÁSIT SE V PŘEDSTIHU JE NUTNÉ S OHLEDEM NA LOSOVÁNÍ POŘADÍ STARTU NA SOBOTNÍ MISTROVSKOU ČASOVKU. /viz. pravidla koloběhu/ Jinak vás rádi přihlásíme i na místě, ale budete nasazeni do závodu dle rozhodnutí pořadatele
Kategorie: v sobotu i neděli je vypsán hlavní závod ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ je vypsán v kategorii muži / ženy
Pro vyhlášení výsledků a bodování do Rollo ligy dle Soutěžního řádu 2007:
1993 – 1997 let – žáci, žákyně
1989 – 1992 let – junioři, juniorky
1988 – 1968 – muži, ženy
1967 a starší – veteráni, veteránky
Tyto kategorie pořadatel vyhlásí, stejně jako kategorii 12“ koloběžek při splnění podmínky, kterou je v kategorii “mužů“ účast 6 závodníků a v kategorii “žen“ účast 3 závodnic.
Bezpečností předpisy:
Ochranná přilba odpovídající právním předpisům a bezpečnostním normám je povinná pro všechny závodníky, nedodržení tohoto pravidla znamená zákaz startu, respektive diskvalifikaci!
Závodník jež v den startu nedovrší l8-ti let je kromě toho povinen na požádání předložit písemný souhlas nejméně jednoho z rodičů nebo jejich zákonného zástupce o povolení ke startu v závodě
Různé: Závodníci startují na náklady vysílající složky, nebo na své vlastní. Pořadatel neručí a nepřebírá zodpovědnost za škody vzniklé závodníkům, činovníkům a divákům ani za jimi způsobené. (zejména zdravotní problémy, vzniklé škody a majetkové újmy vzniklé v průběhu konání akce).
Každý startující se zúčastní na vlastní nebezpečí, je povinen respektovat obecně závazné předpisy, zejména pravidla silničního provozu, pravidla pro jízdu na koloběžce a pokyny pořadatelů.
Hlavní funkcionáři závodů:
ŘEDITEL ZÁVODU – Ing. Lenka Štemberová
HLAVNÍ ROZHODČÍ – Ing. Milan Pešta
ZDRAVOTNÍ ZAJIŠTĚNÍ – MUDr. Hana Peštová
ČASOVÝ ROZPIS + TRAŤ A MÍSTO ZÁVODU
Sobota 15.září – ČASOVKA MĆR na 6 km obce Ejpovice, Klabava a Litohlavy
1445 – 1515 PREZENTACE a výdej čísel ve startovním prostoru u železničního
mostu Ejpovice a odbočky do Kempu Ejpovice
1530 START prvního závodníka
VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ cca 20 minut po dojezdu posledního závodníka
Trať Start u železničního u mostu v Ejpovicích (odbočky do Kempu Ejpovice) pak směr na obec Klabava dále průjezd Litohlavami a závěrečné stoupání na kopec Hůrka. Závodit se bude za regulovaného provozu a omezení průjezdnosti. Trasa závodu bude označena šipkami na silnici.
Neděle 16.září – PŮL MARATON (21 km), Plzeň – Doubravka, Sportovní areál SKP Rapid sport Lopatárna – cyklistický ovál adresa: Na Lopatárně 14.
950 –1010 PREZENTACE a výdej čísel závodníkům, kteří nejeli v sobotu
1015 START koloběžky PŘÍCHOZÍCH na 1 km žáci a žákyně až veteráni
1030 START ZLATÉ KOLOBĚŽKY PLZNĚ MUŽŮ A ŽEN, juniorů(ek), veteránů(ek), a
žák(yň) do RL ŽENSKÉ KATEGORIE na 18 kol (21 km).
Závod končí pro všechny kategorie průjezdem prvního závodníka cílem.
VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ cca 20 minut po dojezdu posledního závodníka
V rámci nedělního půl maratonu se pojede i závod PODZIMNÍ KOLOBĚŽKA jako vložená bodovací soutěž vypsaná pro kategorii MUŽI.
Bodovat se bude vždy prvních 5 závodníků, kteří protnou pásku v pořadateli určených kolech. Bodování začíná 1 celý kolem, pak se boduje 4 kolo, dále 7, 10 – v desátém kole čeká závodníky dvojnásobné bodování (možná může rozhodnout bodovací soutěž), dále se ještě boduje 13 a 16 kolo. Jezdci si na cílové pásce bodovacího kola rozdělí 7,5,3,2 a 1bod. (1 = sedm bodů……5= jeden bod
V cíli budou oceněni pěknými hmotnými cenami!
ČASOVÝ HARMONOGRAM JE PŘEDBĚŽNÝ A MŮŽE SE BĚHEM AKCE MÍRNĚ POZMĚNIT, SLEDUJTE MODERÁTORA A POKYNY ORGANIZÁTORŮ !

OSTATNÍ

Umístění startovacích čísel: závodníci jsou povinni umístit startovací číslo na řídítka tak, aby nebylo zkrouceno. tj. za obě očka pro uchycení na řídítkách. Umístění čísel bude kontrolováno rozhodčími a při špatném umístění, hrozí při nepřečtení čísla posun v pořadí ze neprojetí 1 kola, nebo i diskvalifikace. PO SKONČENÍ ZÁVODŮ SE ČÍSLA VRACÍ POŘADATELI!
ŘAZENÍ NA KRITÉRIUM 16.9. 2007: proběhne podle následujícího schématu:
směr startu
10 ———————1——————20
MUŽI
OSTATNÍ MUŽI / ŽENY

UPOZORNĚNÍ NA PRAVIDLA MČR V ČASOVCE:

Startovní pole je určeno na základě předchozího závodu, případně aktuálního pořadí Rollo ligy a výkonnostních tříd. Je rozděleno do třech startovních skupin A, B, C.
Skupinu A tvoří závodníci od 1. do 10. místa předchozí závodu, (případně od 1. do 10. místa Rollo ligy) a závodníci s vyjetou I. VT nebo MVT.
Skupinu B tvoří závodníci od 11. do 20. místa předchozí závodu, (případně od 11. do 20. místa Rollo ligy) a závodníci s II. VT.
Skupinu C tvoří závodníci, kteří se umístili na dalších místech v závodě, případně figurují od 21. místa Rollo ligy výše, a závodníci, kteří nejsou v žádné z předchozích skupin.
Startovní pořadí se určuje následujícím způsobem.
První startuje skupina C, závodníci startují v obráceném pořadí než dojeli předchozí den. Závodníci, kteří v pořadí nefigurují startují na počátku. V případě, že časovka nenavazuje na předchozí závod, tak se pořadí losuje.
Druhá startuje skupina B, startovní pořadí se losuje. Závodníci, kteří nepodali přihlášku před losováním, startují na počátku skupiny.
Poslední startuje skupina A, startovní pořadí se losuje. Závodníci, kteří nepodali přihlášku před losováním startují na počátku skupiny.
Pořadatel může zejména s ohledem počasí či jiné důležité okolnosti rozhodnout o výměně startovního pořadí startu jednotlivých skupin.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Parkování: bude možné v cílovém prostoru závodů či velmi blízkém okolí. V neděli přímo ve sportovním areálu SKP Sport Rapid je parkovací poplatek 20,- Kč
Ubytování: Intercamp Plzeň- Bílá Hora cena 150,- Kč za osobu v chatičce, jinak asi 40,-Kč stan + 30, – Kč osoba. Chatku je lepší rezervovat předem. Kontakt Jan Mráz + 420 736 608 570.
Možné je ubytování přímo v areálu „Lopatárna“, v ubytovně za 100,- Kč tel +420 377 226 967 gsm: pan Šneberger +420 777 239 226, či ve velmi pěkném hotelu se snídaní za cca 250 – 300 Kč.
Dále je možnost vyzkoušet ubytování na vysokoškolských kolejích v místě sobotní večerní párty: KOLEJE ZČU LOCHOTÍN, Bolevecká 30, Plzeň tel. +420 377 259 814 (815) za cca 270 – 350,- Kč /osoba a noc/.Jinak lze využít mnoha jiných možností, které nabízí Plzeň. Odkazy na další ubytovací kapacity naleznete např. na webových stránkách města Plzně, www. plzen-city.cz
Stravování: Pořadatel nezajišťuje.
Program na sobotní večer : PÁRTY POZOR JEDNÁ SE O POSLEDNÍ SPOEČNÝ VEČER SEZÓNY 2007! Večírek plánujeme od cca 20:00 ve Vysokoškolském klubu UCHO (KOLEJE ZČU – LOCHOTÍN, Bolevecká 30 – vlevo kousek od benzínky SHELL na Karlovarské třídě při směru ze středu města). Mají tam výborné pivo, víno i nealko za dobré ceny, doufáme, že bude DJ.
Pokud vymyslíme nějakou novinku, nebo ještě změníme místo, tak se ji určitě včas dozvíte.
Plzeň má krásné historické centrum, muzea, lze jít na prohlídku pivovaru. Je i mnoho dalších možností k relaxaci: www. plzen-city.cz
Těšíme se na účast při špičkové akci
3,4,…..Trhni si nohou !!!
za přípravný výbor PSP- KLUBU KOLOBĚHU PLZEŇ
Mgr. Petr Pešta