POSLEDNÍ TEST FORMY PŘED EVROPSKÝM ŠAMPIONÁTEM

sumava.jpg

Velmi kvalitně i početně obsazený závod proběhl o prošlém víkendu 20. – 21. června na Šumavě o oblasti Šindlova a Borové Lady. Tři týdny před Evropským šampionátem pořádaným v Plzni a Lounech došlo k poslednímu měření sil a testu formy českých reprezentantů i dalších jezdců z celé republiky.

V hlavní kategorii mužů sobotní dlouhý závod i nedělní časovku opět ovládl Ladislav Provod, závodník KK Plzeň. V sobotu zvítězil, před týmovým kolegou Petrem Peštou a třetím Richardem Jislem z Kidokai Jablonec, při nedělní horské časovce si pak Pešta s Jislem své medailové umístění prohodili.
V ženách se v sobotu radovala z vítězství Martina Smitková, když se do vedení v závodu dostala až po polovině trasy před do té doby suverénně jedoucí Markétu Peštovou, obě KK Plzeň, třetí dojela juniorka Erika Jislová z Kidokai Jablonec. V nedělní časovce pak porazila sobotní vítězku Smitkovou i druhou v sobotním pořadí Peštovou, Alena Kupilíková, takže stupně vítězů byly kompletně obsazeny závodnicemi KK Plzeň.
Přes velmi kvalitní výkony celé plejády závodníků, měl jubilejní dvacátý ročník závodů i své stinné stránky. Společenská párty konaná v pátek ku příležitosti dvacátého výročí každoročního konání akce se pro některé závodníky přehoupla i do sobotního dne. Mnozí pak z tohoto důvodu absolovovali sobotní závod mimo soutěž.
„ S výsledky našeho týmu jako celku na Šumavě jsem spokojen. V sobotním závodě měl náš klub 7 mužů mezi 10 nejrychlejšími. Trochu horší je to s aktuální formou některých adeptů na medaile při Evropském šampionátu. Martina Smitková, úspěšně dokončila vysokoškolské studium, ale zatím na jejím výkonu bylo znát tréninkové manko, snad ještě do Evropy trochu svoji výkonnost vylepší. Jinak na Šumavě se vždy jedná o velmi specifický podnik, kde lze s nadsázkou říci, že i dnes je možné dohlédnout až ke kořenům současného koloběžkového hnutí v Česku, ale i někteří z nás nebyli nadšeni z vystupováním, respektive stavu některých závodníků před startem sobotního závodu.“ hodnotí proběhlé závody předseda KK Plzeň Petr Pešta.