Plzeňské koloběžkáře čeká silný závodní nápor

V rychlém sledu, během dvou následujících víkendů přejde koloběžková liga 2006 do své druhé poloviny.
O víkendu 24. – 25. června, proběhne v Brně na Masarykovo okruhu Mistrovství republiky v dlouhém závodě a další ligové dějství je připraveno hned na první prázdninový víkend ( 1. – 2. července) do Loun a Kadaně. Grad prix Louny – Kadaň je letos zapojena do společného česko německého projektu 2 NATION CUP CZ / D, a proto koloběžkové závody zahajují již v pátek podvečer 30.6. mezinárodním Mistrovstvím Německa v lázeňském městečku Schlema, nedaleko známějšího a většího města Aue.
První setkání koloběžkového pelotonu však proběhne na Masarykovo okruhu v Brně. Sobotní dlouhý závod pro muže na 32,6 km a ženy 16, 2 km startuje v 18 :00 a doklnale prověří síly závodníků. V neděli pokračuje závodní program poměrně krátkým kriteriem v jihomoravských Oslavanech.
Přihlášku na tyto závody podal i Klub koloběhu Plzeň, který na obě akce míří v silném i početném složení. Dá se předpokládat, že letošní suverénní klub bude chtít znovu výrazně zasáhnout na stupně vítězů. Plzeňskými favority závodu budou standardní opory týmu jako Ladislav Provod a Karel Cvalín v ženách Štemberová, Peštová a dobrý výkon lze očekávat i od letos výborně jezdící Martiny Smitkové.