PLZEŇ MÁ ZLATO Z KRKONOŠSKÉ 70 – 55. ROČNÍKU !

Lyžaři běžci USK CS Plzeň dokázali vítězstvím v sobotu 6. března 2010 naplno splnit roli jednoho ze spolufavoritů jubilejního 55. ročníku Krkonošské 70, unikátního lyžařského závodu  pětičlenných družstev.
Šestý  start na tomto těžkém závodě přinesl radost ze zlatých medailí kvintetu USK CS Plzeň ve složení Jan Beránek Jiří Bouchal, Jan Lauerman, Petr Pešta a Ladislav Provod, které bylo v cíli o 24 vteřin rychlejší než druhý tým Spartaku Teplice a o 4 minuty a 42 vteřin než třetí Redpoint Toko tým. Plzeňáci tak s neskrývanou radostí zkompletovali svoji medailovou sbírku, když v předchozích ročních dokázali již dojet na 2  a dvakrát třetím místě.
Z úpatí sjezdovky v areálu Svatý Petr ve Špindlerově mlýně se na náročnou sedmdesátikilometrovou trať s převýšením 2000 výškových metrů do horních partií Krkonoš v okolí Liščí hory a Černé hory a zpět vydalo 129  týmů. Počasí bylo mrazivé, na startu -10°C a hřebenech -15°C, ale foukal jen minimální vítr a závodníkům se po několika letech ukázalo krásné panorama Krkonoš. Na kochání  přírodou však není při boji o čelní příčky čas, favorité závodu  startují od  čísla 1 – 15  a tak o sobě velmi dobře vědí.
Tým USK CS Plzeň se od úvodních kilometrů pohyboval na předních pozicích a přibližně do 45 kilometru držel 3 místo před  TJ Slovan Praha, když na druhé a první místo ztrácel víc jak 3 minuty.  Na Liščí cestě pak najednou dostihl a předjel Redpoint Toko tým a na přehledných úsecích viděl i v tu dobu první Spartak Teplice. Ztráta však byla stále poměrně veliká. Trpělivá jízda v nasazeném tempu nakonec přinesla plzeňským závodníkům úspěch a cca 2 km před cílem dostihli i Spartak Teplice.
„ I přes dobré ukazatele výkonnosti na Karlově běhu a Šumavském skimaratonu, jsme šli do závodu s cílem dojet do prvních pěti, protože nikdy nevíte jak tým 70 kilometrů projede, kdo bude mít krizi a jak nám pojedou lyže. Startovali jsme ve třetí vlně, tedy před námi vyjelo už 7 družstev a měli jsme relativní přehled.  Od začátku jsme drželi  svoje tempo  a doufali, že ho bez větších obtíží vydržíme až do konce. A již po několikáté se nám potvrdilo, že i takhle dlouhý závod se láme až v samotném závěru. Prostě makali jsme až do konce, poprvé se nám vyhnula velká krize, a že to bude zlatý výsledek si uvědomili defakto až v cíli. Radost je veliká, splnila se nám další sportovní meta, s tím jsme na startu nepočítali,  o to je vyhrát jubilejní 55 ročník Krkonošské 70 krásnější.“  uzavíráme spojeně hodnocení….
Odkazy a fotky:
Krkonošskou 70 letos vyhrála Plzeň
Vítězové 70 vyplaví únavu pivem