Parádní výsledky na MČR 2021 v Lipníku nad Bečvou

Třídenní MČR 2021 se konalo od pátku do neděle 6. – 8. srpna 2021 a náš tým tam byl díky létu a dovoleným v menším počtu, ale velmi úspěšně!

Největší peckou je celkové druhé místo kadetky Kamily Peštové v pátečním sprintu, kdy svým časem nestačila jen své kamarádce a zároveň soupeřce Adéle Zapletalové a až na třetím místě byla nejrychlejší žena seniorka Andrea Zbožková. A moc nezaostal ani Kamči táta Petr Pešta, který ve svých 46. letech dokázal zajet 6 nejrychlejší čas mezi muži a suveréně ovládl finále masterů! Za Petrem bral stříbrnou medaili master Martin Kadlec a bronzovou pak  vetetránka Dáša Kadlecová. Láďa Provod, stejně jako Markéta Peštová, obsadili ve finále nepopulární čtvrté místo.

Sobotní kritérium na městském okruhu ve středu města, vyšlo nejlíp Martinu Kadlecovi a  Laďovi Provodovi, kteří brali v kategorii masters resp. veteráni mistrovské zlato. Kamča Peštová pak v kategorii kadetky stříbro. Podvečerní závod štafet přinesl po vynikajícím výkonu krásné třetí místo v Mistrovství republiky naší štafetě mužů ve složení Petr Pešta, Martin Kadlec a Jindra Šmíd!

Nedělní dlouhý závod, byl ve všech kategoriích neskutečně rychlý a průměrné rychlosti v cíli vysoké. Krásný výkon předvedla Kamila Peštová, která svým tempem výrazně zúžila vedoucí skupinu kadetů a kadetek a získala v kadetkách premiérový Mistr titul Mistra ČR. Druhý Mistrovský titul získali Martin Kadlec a Láďa Provod, kteří brali zlato v kategorii masters resp. veteráni.

Program byl náročný, ale ta to na MČR a třídenních závodech tak bývá a moc děkujeme pořadatelům za hezké zážitky a kvalitně uspořádanou akci.