Odstartovali jsme sezónu 2021 v sobotu 22. května v Konstantinových lázních

Stejně jako minulý rok se zpožděním, kvůli epidemiologické situaci s covidem, konečně a zároveň nejdřív odstartovala v sobotu 22. května v Konstantinových lázní časovkou započítávanou do Českého koloběžkového poháru závodní koloběžková sezóna 2021. Pořadatelem individuální akce byl náš spolek PSP – Klub koloběhu Plzeň.

I počasí vyšlo, na časovku so obloha vyčistila od mraků, jen silný vítr dělal závod na otevřené části trati koloběžkářům závod ještě těžší, ale to nikomu z účastníků vůbec nevadilo. Na start postavilo 54 závodníků od nejmenších dětí až po veterány z celého Česka a zajeli si nejrychlejší koloběžkové kilometry letošní opožděné sezóny.

Časovku mužů na 12 km ovládl Tomáš Pelc, druhý dojel Matyáš Roman a překvapivé třetí místo obsadil náš Martin Kadlec, Láďa Provod skončil 6., Petr Pešta 7., Jindra 3míd 8. a mladý Kryštof Baxa 10..  V ženách v časovce na 9 km zvítězila Andrea Zbožková, před naší druhou Martinou Kadlecovou a třetí Evou Vybíralovou.  Časovku mládeže na 6 km ovládla Adéla Zapletalová před naší členkou Kamilou Peštovou a třetím Filipem Krečmerem. V časovce dětí na 3 km zvítězil  Adam Lašák a druhý dojel Honza Pleskot, jeden z benjamínků KK Plzeň.

Výsledky zde

A víc než jindy platí, že v Konstantinkách vyhráli úplně všichni, kteří přijeli otevřít sezónu 2021 a prolomili divnou dobu strachu a zákazů z pandemie Covidu. Že byla atmosféra vcelku ukázněná, zároveň krásná a pohodová, počasí krásné, uvidíte také na sběrném videu – záznamu celého závodu zde