Klub koloběhu Plzeň

je sportovní klub, který má za hlavní sportovní náplň, jak ostatně vyplývá z názvu, závodní a turistickou jízdu na koloběžce. Další jeho činnost je zaměřena na turistickou a závodní cyklistiku, jízdu na kanoi, kajaku apod. a v zimě především na běžecké lyžování. Klub je zaregistrován u ministerstva Vnitra pod číslem VS/1-1/39 059/99-R. V současné době má okolo 60 členů.
Klub byl oficiálně založen v lednu 1999 příznivci koloběžek sdružených kolem bratří Peštů, kteří v té době již několik let jezdili na koloběžkách. Sportovní klub dostal do vínku recesně pojatý název PEŠTA S PARTOU KK Plzeň.
Na členském shromáždění 2007 byl název upraven do současné podoby, tedy PSP – KLUB KOLOBĚHU PLZEŇ o.s.. Je však jedno jak se jmenujeme, ale sám plzeňský koloběh je pojmem a značkou špičkového koloběhu a nadále s námi samozřejmě zůstala i legrace a dobrá nálada. Během let došlo k velikému rozvoji našeho sdružení i koloběžek a z 10 zakládajících nadšenců jsme se rozrostli na současný již výše avizovaný počet členů.