Nový světový rekord při koloběžkových závodech na 24 hodin

O víkendu 14.-15.června 2003 byl při koloběžkových závodech družstev na 24 hodin v Ústí nad Labem vytvořen nový oficiální světový rekord, který bude zapsán do Guinnesovy knihy rekordů! Čtyřiadvacetihodinovky se zúčastnilo 23 týmů, složených většinou z maximálního povoleného počti 6 závodníků, kteří celých 24 hodin jezdí na jediné koloběžce, kterou si předávají a v případě poruchy ji nemohou vyměnit za jinou, ale pouze opravit.
Tohoto závodu se zúčastnil i tým špičkových závodníků pod vedením Klubu Koloběhu Plzeň, který již dopředu avizoval pokus o vylepšení světového rekordu. Koloběžkovým borcům se tento pokus vydařil a nový světový rekord má hodnotu 630 km. Tímto výkonem překonali stávající nejlepší výkon, 568 km, o celých 62 kilometrů.
”Závodní trasa by mohla být pro účely rekordu lepší, ale my jsme se rekord pokoušeli překonat v rámci vypsaného závodu. Družstvo včetně realizačního týmu pracovalo skutečně skvěle, závodníci střídali v pravidelných intervalech, které se v posledních dvou hodinách díky únavě, ale i vystupňování tempa zkrátily až na jeden okruh, což bylo 1385 metrů. Celá akce byla extrémně náročná, prakticky se vůbec nespalo a všichni si dokonale sáhli na dno svých sil.” řekl po závodě vyčerpaný člen rekordního družstva Petr Pešta.
Družstvu snů pomohly s realizací tohoto závodu tyto firmy: Kostka- koloběžky, Shimano –Paul Lange Ostrava, Delfi, Kidokai.