logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

Noc tuleních pásů – skialpinistický závod za účasti závodníků KK Plzeň

Foto ze skialpinistického závodu

V sobotu 24. února se v Krkonoších konal tradiční noční skialpinistický závod Noc tuleních pásů 2007. V rámci zimní přípravy na nadcházející koloběžkovou sezónu se ho za KK Plzeň zúčastnili Martin Kadlec a Martina Smitková. Oba závodili v kategorii open na trase dlouhé 14 km s převýšením 1100 m.
Start byl v 17:15 v Janských Lázních na kolonádě, odkud se běželo bez lyží k dolní stanici lanové dráhy. Zde se nasazovaly lyže a pod lanovkou se stoupalo na Černou horu.Tam se sundaly pásy a sjíždělo se ke Kolínské boudě, odkud se šlo opět na pásech kolem Pražské boudy směrem na Vebrovku. Následoval sjezd do Javořího dolu, táhlé stoupání zpět na Černou horu a závěrečný sjezd do Janských Lázní a běh do cíle na kolonádě.
Martin Kadlec skončil s časem 2:27:51 na 20. místě ze 42 závodníků a Martina Smitková se umístila s časem 2:43:34 na 5. místě mezi 12 závodnicemi ve své kategorii. Pro oba to bylo jejich první setkání se skialpinistickými závody, takže si odnesli hlavně velký zážitek a motivaci do dalších skialpových akcí. V neposlední řadě věří, že skialpová příprava se promítne do budoucích koloběžkových výsledků.
Trochu bulváru na závěr 🙂 Noci tuleních pásů se pravidelně účastní i pražský primátor Pavel Bém, a to s vynikajícími výsledky. Letos s časem 2:03:35 suverénně zvítězil v kategorii muži open nad 35 let.
JEN TAK DÁL PIŠTE, TOHLE JE ZPRÁVA OD MARTINY SMITKOVÉ.