NOC TULENÍCH PÁSU A TŘETÍ MÍSTO MARTINY SMITKOVÉ

V zimě se na koloběžce moc jezdit nedá a tak většina členů PSP KK volí jako zimní přípravu lyže. Zatímco Ladislav Provod sbírá úspěchy v klasickém lyžování, Martina Smitková se na koloběžkovou sezónu připravuje na lyžích s tuleními pásy – skialpech.
Předloni se poprvé zúčastnila tradičního nočního závodu „Noc tuleních pásů“ v Open kategorii na zkrácené trati. Vloni v této kategorii obsadila třetí místo a letos již závodí v Českém poháru v elitní kategorii. Hned na prvním závodě letošní sezóny na Javorovém v Beskydech, který byl zařazen i do Středoevropského poháru, skončila v nabité mezinárodní konkurenci na sedmém místě, jako druhá z českých závodnic. Poslední únorovou sobotu na Noci tuleních pásů pak zopakovala třetí místo z loňska, ovšem tentokrát v elitní kategorii na dlouhé trati, a to ve skvělém čase, který by loni i předloni stačil na vítězství!
„Se svým výsledkem jsem maximálně spokojená, porazily mě pouze dvě reprezentantky ČR, které trať perfektně znají z tréninků i předchozích ročníků, což je v nočním závodě obrovská výhoda hlavně ve sjezdech. Navíc se obě proti předchozím letům výrazně zlepšily,“ sdělila nám Martina po závodě. „Trať v Jánských Lázních je poměrně náročná, z Jánských Lázní vede příkrým svahem pod lanovkou na vrchol Černé hory, dále do Pece pod Sněžkou, kde se stoupá na dvě sjezdovky a část výstupu je dokonce nutné absolvovat na mačkách s lyžemi připnutými na batoh. Z Pece se jede zpět do Jánských Lázní, a to opět přes vrchol Černé hory. Na více než dvaceti kilometrech je nutné překonat převýšení téměř 2000 metrů, což Martina dokázala v čase těsně přes tři hodiny,“ dodal Martin Kadlec, který se závodu také zúčastnil a v elitní kategorii mužů skončil přibližně v polovině startovního pole.

Za tři týdny Český pohár pokračuje Mistrovstvím ČR ve Špindlerově Mlýně, kde se Martině snad podaří na skvělé výsledky navázat.

martinanalyzich.jpg