Úspěch KK Plzeň na noci tuleních pásů 2008 – Martina Smitková úspěšná nejen na koloběžce

Vyhlášení vítězů noci tuleních pásů 2008

V sobotu 5. ledna v 17 hodin odstartoval v Janských Lázních další ročník prestižního nočního skialpinistického závodu Noc tuleních pásů 2008. Barvy KK Plzeň tentokrát hájila pouze Martina Smitková, závodící znovu v kategorii open.
První nástrahou na 14 km dlouhé trati bylo prudké a dlouhé stoupání z Janských Lázní na Černou horu. Tam Martina dorazila za necelou hodinu na průběžném čtvrtém místě, nicméně v těsném kontaktu se soupeřkami. Závod dál pokračoval kolem Kolínské a Pražské boudy, sjezdem do Javořího dolu, stoupáním kolem Javořího potoka zpátky na Černou horu a závěrečným sjezdem hustou mlhou do cíle v Janských Lázních. To celé se odehrávalo samozřejmě potmě, pouze za svitu čelovek na hlavách závodníků.
Výsledný čas 2 h 21 min znamenal pro Martinu skvělé 3. místo mezi 18 závodnicemi a také neuvěřitelné zlepšení o 22 minut proti loňskému času. „Měla jsem za sebou kvalitní povánoční skialpové soustředění na Dachsteinu, navíc jsem maximálně využila znalosti závodní trati. Tajně jsem doufala v umístění na bedně a to se splnilo, takže jsem naprosto spokojená,“ hodnotí svůj výkon Martina.