Nejvyšší koloběžková soutěž Česká Rollo liga 2007 skončila

Vyhlášení vítězů České Rollo ligy 2007

Tituly z hlavních kategorií do Plzně pro Provoda a Smitkovou!
O proběhlé sobotě 6. října 2007 skončil posledním královským závodem, maratonem, 33. ročník České Rollo ligy, nejvyšší dlouhodobé soutěže koloběžkářů v Česku. republice
Závod na 42,195km, který byl zároveň i bojem o premiérové tituly Mistra republiky v této distanci, hostil Benešov u Semil a paralelně se na stejné trase konal i maratónský běh a celá akce nesla název 20. BENEŠOVSKÝ MARATÓN POJIZEŘÍM.
Po startu se 36. členný kolobežkářský peloton záhy roztrhal na dílčí skupinky, které pak bez výrazných problémů míjely běžce a oba sporty se často vzájemně povzbuzovaly ve svém závodním úsilí.
Na čele závodu brzy vykrystalizovalo kvinteto složené ze tří závodníků Ultimy Praha, Vláška, Gazárka a Tlapy, dále Petra Pešty z KK Plzeň a Richarda Jisla z Kidokai Jablonec. Posledně dva jmenovaní zkoušeli po celou dobu závodu nástupy a častou změnou tempa rozbít skupinu, ovšem to se na rovinaté trase díky vzorné týmové spolupráci Ultimy nepodařilo. A tak se o stupních vítězů rozhodovalo v závěrečném sjezdu, kde závodníci dosáhli až 60 km/h a cca 150 m dlouhém finiši. V dramatickém sprintu téměř 100% uhájili závodníci Ultimy nejlepší výchozí pozice po sjezdu a na dotahujícího Peštu zbylo třetí místo. Čas všech třech závodníků byl shodný a zastavil se na 1:31:08. Mistrem republiky se stal Milan Gazárek před týmovým kolegou Janem Vláškem. V ženách zvítězila Martina Smitková z KK Plzeň před Nedomlelovou ze Spinfitu Liberec a Lucií Gazárkovou z Ultimy. Kompletní výsledky závodu lze nalézt na http://www.benesovusemil.cz/doc/bm07_kol.pdf .
Ještě před posledním závodem sezóny 2007, však už bylo jasné, že i nadále trvá nadvláda PSP – Klubu koloběhu Plzeň, který získal ligové tituly pro rok 2007 v hlavních kategoriích muži, ženy i v soutěži družstev. V mužích se po šesté stal Mistrem Rollo ligy 2007 Ladislav Provod, celkově druhý nakonec skončil díky vítězství v sobotním maratonu Milan Gazárek z Ultimy Praha před Richardem Jislem z Kidokai Jablonec. V ženách se poprvé v kariéře stala Mistryní Rolo ligy Martina Smitková před letošní debutantkou Patricií Kadlecovou (obě KK Plzeň) a třetí Lucií Gazárkovou z Ultimy Praha. Kompletní výsledky Rollo ligy 2007 lze stáhnout zde.
„Škoda, že na maratón nemohl kvůli nachlazení absolvovat Ladislav Provod, pokud by jel tak by se nám, myslím, společně podařilo vedoucí skupinku roztrhat, takto závod skončil v závěrečné loterii. Náš klub vévodí Rollo lize, když to spočítám prakticky už osmým rokem. Musíme poděkovat všem příznivcům a partnerům za podporu, bez nich by naše snažení určitě tak úspěšně nedopadlo. Letos jsme v takto úspěšnou sezónu moc nedoufali. Ale tým se semknul, objevili se nové naděje a bylo to ku i prospěchu klubového života. Jsme hrdí na úspěšnou reprezentaci města Plzeň a to nejen v Česku, ale i při zahraničních závodech. Příští tok budeme chtít určitě alespoň částečně znovu zopakovat letošní výsledky. Tlak soupeřů bude, ale znovu silný.“ říká k výsledkům Rollo ligy 2007 Petr Pešta, vedoucí plzeňského klubu koloběhu.