Nejvyšší koloběžková soutěž Česká Rollo liga 2006 skončila

Vítězové Rollo ligy 2006

Tituly z hlavních kategorií do Plzně pro Provoda a Peštovou!
O proběhlém víkendu skončil ve Zlíně posledním šestým kolem již 32. ročník České Rollo ligy, nejvyšší soutěže koloběžkářů v České republice. Sobotní dlouhý závod na 25km pro muže v okolí zlínské ZOO byl opět v režii Ladislava Provoda za nímž si v závěrečném finiši rozdali boj o stříbrnou a bronzovou medaili Cvalín, P. Pešta a Vlášek. Nakonec druhý dojel Jan Vlášek z Ultimy Praha před třetím Cvalínem a čtvrtým. P. Peštou z KK Plzeň. V ženách získala vítězství Kupilíková před Štemberovou a Smitkovou (všechny KK Plzeň).
Nedělní časovka na 6 km vypsaná jako Mistrovství republiky byla na špici obou hlavních kategorií velmi vyrovnaná. V mužích zvítězil Vlášek z Ultimy Praha před Provodem a společně třetími Petrem Peštou a Karlem Cvalínem. V kategorii žen se pak z vítězství radovala Štemberová před Kupilíkovou a Smitkovou.
Ještě před posledním závodem sezóny 2006, však už bylo jasné, že i nadále trvá nadvláda Klubu koloběhu Plzeň – Pešta s partou, který získal ligové tituly pro rok 2006 v hlavních kategoriích muži, ženy i v soutěži družstev. V ženách se tak popáté v kariéře stala Mistryní Rolo ligy Markéta Peštová, dříve Štejrová před Martinou Smitkovou a třetí Alenou Kupilíkovou. (všechny KK Plzeň).
Mistrem Rollo ligy 2006 se stal Ladislav Provod, celkově druhý nakonec skončil díky vítězství v nedělní mistrovské časovce v životní formě jezdící Vlášek z Ulitmy Praha před Karlem Cvalínem. Ladislav Provod vyhrál nejvyšší koloběžkovou soutěž již popáté v řadě a s předchozími úspěchy bratří Peštů trvá vítězná šňůra plzeňanů celých 8 let. Díky úspěchu jednotlivců jasně zvítězilo v klubové soutěži i plzeňské družstvo.
„Náš klub vévodí Rollo lize prakticky sedmým rokem. Musíme poděkovat všem příznivcům a partnerům za podporu, bez nich by naše snažení určitě tak úspěšně nedopadlo. Letos jsme v takto úspěšnou sezónu po rozpačitém úvodu a tlaku soupeřů v takové výsledky vůbec nedoufali. Tým se semknul a bylo to ku i prospěchu širokého klubového života. Kromě elitní borců máme i další velice kvalitní závodníky. Jsme hrdí a na máme radost z úspěšné reprezentace města Plzeň a to nejen v Česku, ale i při zahraničních závodech. Příští tok budeme určitě chtít alespoň částečně zopakovat letošní výsledky. Tlak soupeřů bude ale znovu silný.“ říká k výsledkům Rollo ligy 2006 Petr Pešta, vedoucí plzeňského klubu koloběhu.
Koncem Rollo ligy 2006 však ještě koloběžková sezóna nekončí, v sobotu 16. září proběhne v Plzni rozloučení s dlouhou šestiměsíční závodní sezónu, akce Podzimní koloběžka 2006. V sobotu v Plzni Borském parku přibližně od 10:30 uskuteční závod pro širokou koloběžkovou veřejnost (děti, mládež a dospělé) ozdobený účastí mnoha českých špičkových závodníků.