Náš klub odstartoval úspěšně do 20. sezóny v Rollo ligovém pelotonu!


O víkendu 12.-13.5.2018 začal 44. ročník České Rollo ligy ve Velkém Poříčí na Náchodsku. A vyrazil tam i náš tým, jehož součástí byli i Petr Pešta a Karel Cvalín účastníci prvního ligového  závodu naší party z Plzně v sobotu 22. srpna 1998 v Kadani.
A úvod ligy to byl krásný.  Sobotní závod, se jel na 11 km dlouhém okruhu, který obsahoval snad všechny esence, které by závody Rollo ligy měly mít- dlouhou rovinu s protivětrem, větší stoupání, krátké rychlé výšvihy s táhlými přechody do sjezdů, rychlý i dlouhý pomalý sjezd, techničtější pasáž se zátočinami i kousek dlažebních kostek. Nedělní 5km dlouhá horská časovka, byla náročná, ale nebyla extrémní, střídaly se mírnější a prudší pasáže a výhledy krásné.  Krásné výhledy jsme pak měli i při sobotní podvečerní pěší výpravě na pevnost Dobrošov.
Zajímavé trasy, na kterých byla nutná jistá fyzická zdatnost a jízdní vyspělost poměrně svědčily naší menší výpravě.  Sobotní i nedělní závody jelo 9 závodníků KK Plzeň a po oba dny z každého závodu jsme získali  7 medailí!  Navíc opět velký víkend měl nestárnoucí Láďa Provod, který v sobotu až v cílové rovince prohrál s vítězem Michalem Kulkou a druhým Matyášem Olšarem a v nedělní časovce dojel čtvrtý. Karel Cvalín skončil pak celkově v dlouhém závodě 9. a v časovce 7., což znamenalo  vždy 1. místo v kategorii masters, Petr Pešta pak celkově 10. a 12.  což znamenalo  vždy 2. místo v kategorii masters. Markéta Peštová pak získala vždy 3. místo v kategorii žen masters. Zlaté medaile  získali veterán Láďa Provod a kadet Miki Kubík. V žákyních si pak první a druhé místo v sobotu a neděli prohodily Andělka Kubíková a Kamila Peštová.
Už za 12. dní pokračuje Rollo liga, současně s Evropským pohárem, v Labe Aréně u Račic, tam naše výprava dorazí ve větším počtu.