NA ITALSKÉM EUROCUPU PLZEŇŠTÍ KOLOBĚŽKÁŘI USPĚLI

NA ITALSKÉM EUROCUPU PLZEŇŠTÍ KOLOBĚŽKÁŘI USPĚLI

Dvě zlaté, a dvě bronzové medaile  získali plzeňsští koloběžci  o víkendu 16. – 17. července 2011 při dalším kole Evropského poháru v italském  sportovním středisku Rapy, ležícím u hranic s Francii v  prostředí italských Alp.  Sobotní závody (kritérium + štafety) i nedělní maraton se jel na dvoukilometrovém okruhu s mnoha technicky náročnými zatáčkami a prudkými výjezdy. Pro závodníky bylo možná trochu nudné kroužit tolikrát na tak krátké trase, ale na druhou stranu byly závody divácky velmi přitažlivé.
Sobotní kritérium na 10km proběhlo za slunného počasí, ale zároveň velmi silného větru, který byl na delších rovinách nesnesitelný. Nejlépe si vedl současný mistr světa Kai Immonen z Finska. Na druhém místě skončil Jasper Stringa z Holandska, následován Italem Igorem Richim. Za nimi držel krok plzeňský junior Marek Kadlec, který tak přehledem zvítězil ve své juniorské kategorii.
V ženách vyhrála jasná favoritka Rosanne Reijne z Holandska, která celý závod odjela se svou juniorskou sestrou Maxime. Druhé místo v ženách obsadila Carol Exbrayat z Francie a třetí Patricie Kadlecová z Plzně.  A právě technická náročnost trati se stala osudnou letos nejlepší české závodníci Katce Berouškové, která v druhém kole sobotního kritéria spadla a závod tak nedokončila.
Ve veteránské kategorii se blýskl skvělým třetím místem slovenský závodník Dalibor Cisár. Ve veteránkách zvítězila Češka  Ivana Dvořáková před druhou Mariou Blanchard z Francie a třetí Heike Funke z Německa, která letos nepřestává překvapovat svými výkony.
V sobotu v podvečer se pokračoval závodní  program štafetami. Plzeňský Marek Kadlec s  veteránem Martinem Kadlecem spojili síly s Kaiem Immonenem z Finska. Společně díky bezchybným předávkám vybojovali pěkné třetí místo. Na druhém místě se umístil holandský tým a vítězství si užíval domácí tým z Itálie.
Nedělní závodní den nezačal nejlépe. Už od rána foukal silný vítr a pořadatelé  varovali, že během závodu bude pršet, což se vyplnilo. Metodou start-cíl opět vyhrál Kai Immonen, následován Jasperem Stringou a Igorem Richim, který i přes pád v jedné z obtížných zatáček udržel třetí místo. V ženské kategorii suverénně zvítězila Rosanne Reijne před Katkou Berouškovou a třetí Carol Exbrayat. Ve veteránských kategoriích vyhráli Luc Teles z Francie a Češka  Ivana Dvořáková z Lipníku n. Bečvou. Juniorské kategorie opět ovládli Marek Kadlec a Maxime Reijne z Holandska.
Závěrem je třeba poděkovat celému organizačnímu týmu, především Elise Viglio, která zajistila hladký průběh závodů a přispěla k příjemné atmosféře italského evropského poháru. Nyní nám nezbývá, než se těšit na poslední kolo evropského poháru, které je naplánované na konec srpna do Liberce. Na vlastní oči jsme teď viděli, že holandské závodnice v zatáčkách jezdit opravdu neumí, a tak by vesecký areál mohl přinést ovoce právě na českou půdu. O Ještědu nemluvě.
Patricie Kadlecová