Moravská Třebová – soustředění závodního A teamu minulostí

001-namesti-v-moravske-trebove.jpg

Závodníci KK Plzeň vyplnili dlouhou červnovou závodní pauzu soustředěním ve dnech 13. – 15. 6. v Moravské Třebové. Přes dlouhou cestu z Plzně, mohu snad za všechny říci, že se nám tam líbilo. Po projetí tunelu pod kopcem Hřebeč spatříte zajímavé malé město sevřené mezi kopci. Po prohlídce zjistíte, že Třebová má úhledně upravené a historické jádro i renesanční zámek a v okolí je krásná a neporušená příroda.
Terény na koloběžku jsou mírné i členité, to je však dáno charakterem území, jenž je členité a v nadmořské výšce 300–650 m. n. m. Víc o městu, zámku a přírodě zde.
Pavel Legát, místní koloběžkový koloběžkový guru, nás provedl po trase závodů České Rollo ligy a Eurocupu 2008 i jiných zajímavých místech.
Asi Vás bude zajímat, jaký je profil závodů. Kritérium i Sprint se konají přímo ve městě. Co se týká dlouhého závodu, předně musím říci, že vede krásným prostředím a přírodou, 26 km dlouhá trať je střední náročnosti a nabízí jak dlouhou jízdu po rovině, tak i mírného kopce a v poslední části táhlé sjezdy s občasným bleskovým výšlapem do terénní vlnky, a pak na samotný závěr stoupání do cíle. Pro znalce ligových závodů jsme se shodli na charakteristice:

  • prostřední část mezi Městečkem Trnávka a Dlouhou Loučkou je podobná části dlouhého závodu na Šumave mězi Borovou Ladou a Kvildou s příchutí dl. z. EC Myjava 2007
  • klesání kolem potoka z Dlouhé Loučky do Třebové pak evokuje závěrečnou část posledního dlouhého závodu v Krnově.

Jinak v sobotní večer na párty, by měly být vepřové hody a téct pivo Litovel. Pokud to Pavlovi dobře dopadne bude v rámci startovného přístupna i zámecká mučírna. Zkrátka terény závodu parádní, přípravy organizátorů ve finiši, přijeďte se zúčastnit! Přejme si pěkné počasí a bude to parádní zážitek