Mistrovství světa v koloběhu 2024 se uskuteční v Konstantinových Lázních 21.-25. 8. 2024.

Tak je to venku.

Přes podzimní prohlášení předsedy našeho klubu, že MS 2024 asi ne, tak s ohledem na náš principiální pohled na koloběžkový sport, že  na vrcholné úrovni musí být trasy pro všechny typy jezdců, rovináře, tak vrchaře/ klasikáře, jsme se rozhodli nabídnout Předsednictvu ČSK k posouzení Projekt MS 2024.

Jedná se o udržitelný projekt s cílem ukázat příštím potencionálním organizátorům MS, že MS nemusí být úplně nablýskané a velkolepé a hlavně jednorázové (Holandsko 2019, možná Estonsko 2022 atd…) a že by to tato akce měla mít přesah do dalšího působení v následujících letech do Eurocupů a domácích soutěží. Bohužel v zahraničí to zase letos moc s koloběžkovými závody nevypadá, tak hlavně aby tradice Mistrovstvích z roku 2004 pokračovala…

Mistrovství světa 2024 v Plzeňském kraji se uskuteční ve většině velmi dobře známém Kempu Larroca v Konstatinových lázních. Konstatinky jsou hezké, malé a kompaktní a děláme tuhle akci hlavně pro účastníky MS s prožitím Šampionátu na jednom místě. Mohou se potkávat a bavit o koloběžkách nebo životě podle chuti a nálady přímo v epicentru dění. Děti mají své prolézačky, v srpnu bude funkční bazén, budou fungovat obě restaurace a samozřejmě bude i možnost taboráku.  Kdo nebude chtít být v kempu, má možnost penzionů a hotelů s lázeňskou péčí.

Dlouhý závod, využije obvyklou trasu kritéria Rollo ligy v Konstantinkách a dojde k prodloužení na uzavřenou silnici s náročnějším stoupáním přes Dolní Polžice k záložnímu letišti Bezdružice a sjezdem zpět ke Starým lázním. Okruh má délku 7,1 km a převýšení na jedno kolo je 88 metrů, odkaz na mapu závodu zde  https://mapy.cz/s/gopalucula   

Samozřejmě v roce 2023 proběhne v Konstantikách “Wordproba“ trasy Dlouhého závodu.

Kritérium bude na standartní trati Rollo ligy v Konstantikách – inline stezka o délce 3 km

Pro Sprint a Štafety je zatím více variant, v Konstantinkách nás čekají schůzky s výběrem možné vhodné trasy, případně  v záloze je na sprinty a štafety osvědčený a vyzkoušený cykloovál SK Rapid “Lopatárna“ Plzeň Doubravka. Do Plzně trvá cesta autem 40 minut nebo existuje i pohodová cesta vlakem, to nikoho nevyčerpá.