MISTROVSTVÍ SVĚTA NA KOLOBĚŽKÁCH MÁ ZA SEBOU PRVNÍ DEN

na základě SMS z Ivrey přeposílám zprávu o průběhu sprintu ve čtvrtek 5.8. 2010. Omlouvám se za případné nepřesnosti, přímí aktéři vám jistě pak vše rádi upřesní.
Světový šampionát začal ve čtvrtek 5.8. 2010 v severoitalské Ivree na atletickém oválu s tartanovým povrchem závodem ve sprintu na 400 m.  Extrémně dlouhý program byl zahájen kvalifikační jízdou v 16:00, z níž postoupilo do vyřazovacích rozjížděk 16 závodníků s nejlepším časem. Program pokračoval vloženým závodem dětí a následně byl pořadateli  přerušen přibližně na 100  minut „časem na večeři“. Vyřazovací program pak začal až ve 21:00.
Dlouhá přestávka, ale vůbec nevadila českým sprinterům. Pražští závodníci Ultima K.Lap Teamu, Jaromír Odvárka a Jan Vlášek, prošli bez zaváhání vyřazovacími boji až do finále, kde získali po vzájemném souboji, který rozhodovala až cílová kamera stříbrnou a bronzovou medaili pro českou republiku! Titul mistra světa získal Fin Kai Immonen, čtvrtý byl vedoucí muž evropského poháru Holanďan Jasper Stringa. Na šestém místě skončil další Čech Václav Puš a osmý byl Richard Jisl, který už raději v rozjížďkách šetřil síly na klasické závody.
V ženách se překvapení nekonalo. Česká favoritka, Martina Smitková, ve sprintu nestačila na trio holandských závodnic, které tak kompletně obsadily  stupně vítězů.
Další medaile z prvního dne MS české výpravě přinesly juniorské a veteránské kategorie!  Zlatou získal plzeňský talent Marek Kadlec v kategorii kadetů a Ivana Dvořáková ve veteránkách. Stříbrnou medaili pak Erika Jislová v kategorii kadetek a Jaroslav Točík v kategorii juniorů. A na celkový počet 7 medailí pro českou výpravu uzavřela bronzovou Jessica Jislová v kategorii juniorek.
Dnes, v pátek 6.8., pokračuje Mistrovství světa rychlostním závodem na 15 km ve městečku Strambino, start závodu je v 15:00 a  17:00 navazuje závod štafet. Trasa 15 km závodu nemá žádné výrazné převýšení, střední pasáž je poměrně technická, cílová pak vede cca 3 km  dlouhou rovinou až do cíle. Držme českým závodník palce!